• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 34
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
muhala написа:
Отнесете се малко по-сериозно към проблема. Човека е намерил проблем и се опитва да го разреши. Добре, че го е намерил, защото кой знае колко негови комшии не предполагат за това. Липсата на нискоимпедансен контур фаза-защитен проводник може да доведе до смърт!
По-сериозно в лицензирана лаборатория.
Тука е така - "Напртави се сам" за ................. :lol:
arxd129 - специалист
kozl написа:

Не съм писал да го съдиш. ....
Разбрах те напълно... Не беше нужно да уточняваш. Понякога и аз вдявам.
kozl написа:

И поне може да го стресне предприемача, за разлика от писмото.
Той - предприемача е един стреслив, един притеснителен... думи неам. Ако с молба не се отзове... не виждам как ще се уплаши.
kozl написа:
За същото ти е писал и plamen6703, въпреки че с начина на писане и излагане на мнението си често създава неприязън към себе си,..
Да го оставим пламен6703.
arxd129 - специалист
muhala написа:
Отново ти казвам. Отвори главното табло и виж дали ПЕ-то там е вързано някъде.
Не мога, приятелю, да го отворя. Отварям метален шкаф. Вътре всички електромери са зад едно стъкло. Виждат се само те - електромерите. Жиците са зад електромерите. Не могат да се проследят.

Зад стъклото имат достъп само ЧЕЗ. Вероятно, де.
plamen6703 - майстор
Нали каза, че спираш да спамиш?
Защо повтаряш едни и същи глупости толкова много пъти, наистина ли това те утешава? :cool: :partyman:
muhala - майстор
arxd129 написа:
muhala написа:
Отново ти казвам. Отвори главното табло и виж дали ПЕ-то там е вързано някъде.
Не мога, приятелю, да го отворя. Отварям метален шкаф. Вътре всички електромери са зад едно стъкло. Виждат се само те - електромерите. Жиците са зад електромерите. Не могат да се проследят.

Зад стъклото имат достъп само ЧЕЗ. Вероятно, де.
Ясно. Обаждай се на който има ключ и гледайте. Поразпитай, би трябвало някой да има ключ за там.
Дано не се окажа прав, но според мем, това което е станало е, че Защитните проводници са свързани със заземителен кол, който не е в норма.
Hoвoceлckи - майстор
nikolov333 написа:
Ето това е системата TN-C-S, която трябва да направиш с "мост" между НУЛЕВАТА и заземителния шина в апартаментното табло преди ДТЗ. Както виждаш ползва се L и PEN без заземителния, който идва до таблото ти !!!
Изображение
Дали е в норма кола или не, пробната лампа трябва да светне :idea:
Показаната картинка е за таблото с електромера (не за апартаменто му).
DMN - майстор
plamen6703 написа:
Понеже явно е тайна от кое населено място си :partyman:
arxd129 написа:
Апартаментът е в София. Люлин.
Той човека си го е написал, ама кой да чете...
Пламене, що не си вземеш специалността на специалист, шишето с ракията, и да се разкараш нанякъде? :drinkers:
А ти споменал ли си от кое населено място си, че имаш изисквания от другите за същото?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Някои от съфорумниците пишещи тук, които са от София, според мен биха били доста по-полезни за локализирането на проблема на място, отколкото този техник, който са му пратили на arxd129. Ама то вместо във форума да се завързват приятелства и желание за взаимопомощ, се получава точно обратното...
muhala - майстор
Hoвoceлckи написа:
nikolov333 написа:
Ето това е системата TN-C-S, която трябва да направиш с "мост" между НУЛЕВАТА и заземителния шина в апартаментното табло преди ДТЗ. Както виждаш ползва се L и PEN без заземителния, който идва до таблото ти !!!
Изображение
Дали е в норма кола или не, пробната лампа трябва да светне :idea:
Показаната картинка е за таблото с електромера (не за апартаменто му).
Знам, че трябва да е така, но съм 90% сигурен, че PEN от трафото не е обединено със заземяването покрай блока и на клиентите им е пусната от т.нар. "истинска земя" - системата става TT.
А тези, които не могат да си я позволят "истинска земя" се хващат за арматурата в панела.
kozl - майстор
Като това е схемата я аз пак да си задам "тъпия" въпрос.
Ако земното е изправно, а нулата прекъсната - лампата ще светне ли от Черния и ЖЗ проводник?
И ако да ква е гаранцията, че не е прекъснат проводник нула, а земното да затваря веригата на фазата :?
muhala - майстор
kozl написа:
Като това е схемата я аз пак да си задам "тъпия" въпрос.
Ако земното е изправно, а нулата прекъсната - лампата ще светне ли от Черния и ЖЗ проводник?
И ако да ква е гаранцията, че не е прекъснат проводник нула, а земното да затваря веригата на фазата :?
Нулата (проводник N) ако е прекъснат и вържеш лампата между фазата и защитен (PE) ще светне.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 34

Тема "Грешка /проблем/ в една диференциалнотокова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: