• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 34
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
Кое трябва да се замости? Земното към нулата преди ДТЗ-то в таблото на автора ли?
krasi92 - майстор
Не мисля че би оставил маистора и за секунда сам щото все пак маистора прост но ако случаино изтърве 100 ватовата крушка може да има време да оправи нещата докато отиде да близкия магазин за нова.Оппа те 100 ватовите са забранени в евросъюза значи цялата писаница пропадна щото замерването направено със нелицензиран уред.
krasi92 - майстор
DMN написа:
Кое трябва да се замости? Земното към нулата преди ДТЗ-то в таблото на автора ли?
Неработещият негов в момента жълтозелен се маха от клемата и се изолира и на негово място се слага работещият жълто зелен с мост до входа ДТЗ.
arxd129 - специалист
muhala написа:
Не съм написал "нова точка"
Да, така е. Но тъй като от писаната реч не можах да доловя интонация, не съм разбрал какво ми казвате. Съжалявам, че не съм ви разбрал.

muhala написа:
Казвам да си пуснеш нови кабели и да приключиш със случая.
Разбрах ви.
Но по-скоро бих разделил сегашната ми N. И да я ползвам и за PE. ... Но това е друга тема.

Сега търся къде наблизо около апартамента има "земно". А намеря ли го - познайте още колко елтехници, от онез дето вече ме посетиха, ще го ползват. Сега чакат. Наготово чакат. Но и това е друга тема. :wink:
plamen6703 - майстор
Най-доброто, което можеш да направиш е да отвориш още две отделни теми, да не се смесват нещата :cool:
Не за друго, ами знаеш ли колко много "специалисти" чакат да се включат с нови "съвети" , а при теб теми да търси човек и все едни такива "съдържателни" и изпълнени със "смисъл" :lol: :partyman:
Последна промяна от plamen6703 на ср яну 10, 2018 5:58 pm, променено общо 1 път.
FM STEREO - специалист
arxd129 написа:
Сега търся къде наблизо около апартамента има "земно". А намеря ли го - познайте още колко елтехници, от онез дето вече ме посетиха, ще го ползват. Сега чакат. Наготово чакат.....
Редят се на опашка :-D :-D :-D
arxd129 - специалист
Покрай проблемите с моята диференциалнотокова защита и търсенето на "земно", съседите взеха да подпитват за... това-онова. Казах им, че... още не съм станал калайджия. Дано се сетите за оназ поговорка за калайджията....

Та... един съсед от по-долните етажи сподели, че и той имал някакви проблеми с тока. Проблеми имали и неговите съетажници... "Ела да видиш" - вика.

Жиците му пооплетени - естествено. Както и да е... оплитането е поправимо. Да си вика електричар, да си оправя жиците. ... Да не говорим за това.

А за факта, че при окъсяване на L (преди ДТЗ) и разкачен от всякакви клеми PE със 100W - лампата свети. Демек - има си и L, и N, и PE. "Нормално!" - би казал всеки електричар.
Но като знаем вече проблемите по елинсталацията в блока... [-X .. ... ... Нормално, нормално... колко да е нормално, а? [-X Още повече, че според бригадира на електричарите, правИли елинсталацията в блока, РЕ-кабелите на апартаментите на всеки етаж са замоствани един с друг преди апартаментните табла.

Сега по същество: Колко голяма е вероятността, някой електричар (Отварям скоба - известен като онзи, дето искаше да ми "прЕправи" моята ел.инсталация, или като онзи неизвестен електричар, дето е "доработвАл" елинсталацията на моя етажен съсед /онзи- ЯКИЧКИЯТ съсед, дето му сработваше ДТЗ при окъсяването с лампа на моите кабели L и PE/ - затварям скобата) да е свързал нечий PE-кабел с N-кабела в нечие апартаментно табло? Достатъчно на всеки етаж пишманмайстор да свърже в апартаментното табло N и PE (преди диференциалнотоковата защита, де) и тогава целият етаж ... би имал "земно". Бих казал - "псевдоземно".

Колко опасно е това? Опасно ли е?
Има ли начин ТЕХНИЧЕСКИ (с апаратура) да се провери дали на въпросния етаж има истинско РЕ, или има погрешно N-PE свързване някъде в нечий апартамент преди ДТЗ? (Моля, имайте предвид, че е невъзможно да се влезе във всеки апартамент и да се проверява визуално как са навързани СИНИ и ЖЗ кабели във всяко апартаментно табло.)

Много моля за мненията ви и по тези въпроси! Благодаря предварително!
kozl - майстор
arxd129 написа:
А за факта, че при окъсяване на L (преди ДТЗ) и разкачен от всякакви клеми PE със 100W - лампата свети. Демек - има си и L, и N, и PE. "Нормално!" - би казал всеки електричар.
Но като знаем вече проблемите по елинсталацията в блока... [-X .. ... ... Нормално, нормално... колко да е нормално, а? [-X Още повече, че според бригадира на електричарите, правИли елинсталацията в блока, РЕ-кабелите на апартаментите на всеки етаж са замоствани един с друг преди апартаментните табла.

Сега по същество: Колко голяма е вероятността, някой електричар (.........) да е свързал нечий PE-кабел с N-кабела в нечие апартаментно табло? Достатъчно на всеки етаж пишманмайстор да свърже в апартаментното табло N и PE (преди диференциалнотоковата защита, де) и тогава целият етаж ... би имал "земно". Бих казал - "псевдоземно".

Колко опасно е това? Опасно ли е?
Има ли начин ТЕХНИЧЕСКИ (с апаратура) да се провери дали на въпросния етаж има истинско РЕ, или има погрешно N-PE свързване някъде в нечий апартамент преди ДТЗ? (Моля, имайте предвид, че е невъзможно да се влезе във всеки апартамент и да се проверява визуално как са навързани СИНИ и ЖЗ кабели във всяко апартаментно табло.)

Много моля за мненията ви и по тези въпроси! Благодаря предварително!
:lol: кой не си е чел отговорите в темите си :?
При такава оплетена инсталация бих проверил фазите да разбера кой, чия енергията заплаща :roll:
arxd129 - специалист
kozl написа:
:lol: кой не си е чел отговорите в темите си :?
При такава оплетена инсталация бих проверил фазите да разбера кой, чия енергията заплаща :roll:
Четох отговорите в темите. Ама ... на настоящите въпроси отговори няма в досегашните ви коментари.
Фазите са си добре. Да оставим фазите настрана. Засега.

Моля за отговори на днешните ми въпроси.
fbr - майстор
arxd129 написа:
Колко голяма е вероятността, някой електричар да е свързал нечий PE-кабел с N-кабела в нечие апартаментно табло?
Ами 50/50, както би казала блондинка за вероятността да види динозавър на центъра в София. Или е свързано, или не е свързано.
arxd129 написа:
Има ли начин ТЕХНИЧЕСКИ (с апаратура) да се провери дали на въпросния етаж има истинско РЕ, или има погрешно N-PE свързване някъде в нечий апартамент преди ДТЗ?
Има, но трябва да имаш възможност, проводниците идващи на етажа да бъдат защипани с амперклещи.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 34

Тема "Грешка /проблем/ в една диференциалнотокова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: