• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 34
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Това че ще намериш некаква шина на която да ти светне крушката не означава че си открил земното.
То същата работа некой намерил некви жици, от които светат крушки и ги напъхал в твоето табло, натворил вътре една плетеница и ся доде ти си светкаш крушката на съседя му притъмнява. Немой тако да му не причернее в банята да не мой си уми оная работа, ама да знаш она и насапунисана стаа :shock:
Аз по се бих притеснил от това, че имам орташко отколе липсата на земно у таблото.
Ама земно та земно, оно ората са преживели години без земно, па и без защити.
valentino76bs - майстор
Този апартамент да не би да е отделен от другия на съседите в последствие!Има такива магарии и по панелките .То всъщност там примерно единия е 4 стаен а другия гарсониера и приобщават стая от по големия към по малкия!
Намери читав техник да отвори комш. табло и стига се вживява, че на хората им писна!
Като няма трети кабел голям праз !
kozl - майстор
valentino76bs написа:
Има такива магарии и по панелките.
Сграда на 3-4 год. вероятно не е панелка.
Но има едни други магарии за по-малко необходими места за паркиране и т.н.
muhala - майстор
arxd129 написа:
muhala написа:
На кой етаж си ? Намери си начин да си пуснеш нови кабели и точка.
Какво значи "нова точка"? Аз не знам какво е това. :?
Казвам да си пуснеш нови кабели и да приключиш със случая. Не съм написал "нова точка"
krasi92 - майстор
И за какво е цялата какафония като в таблото има и фаза и нула.Едно замостване между нулата и земната клема решава проблема за 5 минути с минимални средства.
plamen6703 - майстор
Даже са много 5 минути :lol: Хей море, море до колене :lol:
kozl - майстор
krasi92 написа:
И за какво е цялата какафония като в таблото има и фаза и нула.Едно замостване между нулата и земната клема решава проблема за 5 минути с минимални средства.
Да ве верно.
Как не се сети некой от спецовете да му върже два жълто-зелени към действащия такъв за "нула" и всичко останало без черния да го скрие зад кутията за ап.табло.
И крушката щеще да му свети и на двата ЖЗ кабела и земното - о чудо да се появи в апартаментното табло и чиляка да спи спокойно. А са сън не го лови :wallbash:
krasi92 - майстор
До сега е наемал неподходящи техници явно а пък на тези предложения като моето отвръща че си иска шината и това е.В другата тема търси замазана шина и предполагам и тя ще е с рекорд по писаемост щото тая доста напредна и от всичкото се разбра че липсващата земя при него идва от комшиите и че жичкаджиите са недоспали неграмотници и със 100 ватова крушка го доказа.
DMN - майстор
krasi92 написа:
.Едно замостване между нулата и земната клема решава проблема
Зависи за кое земно става дума, защото има две "земни". Едното "земно" е третия проводник в цялата инсталация на жилището. Другото "земно", което според мен е "извънземно" идва някъде отвън и стига до таблото на апартамента. Ако се замости "извънземното" към нулата преди ДТЗ-то на автора, ми се струва, че "бушона" на якичките съседи пак ще пада при вклюване на консуматор от автора.
:partyman:
Последна промяна от DMN на вт яну 09, 2018 7:43 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
krasi92 написа:
До сега е наемал неподходящи техници
Подходящия за него техник би направил това от предния ми пост. И тогава (може би ако не го бях :idea: ) и вълка цял и агнето сито :?
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 34

Тема "Грешка /проблем/ в една диференциалнотокова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: