• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
:-D :lol: :lol: :partyman:
arxd129 - специалист
iliya_i написа:
Ти къде прочете "не трябва". Можеш ли да направиш разлика между "Няма нужда" и "не трябва"?
iliya_i, СПЕКУЛИРАШ! При това - тотално.
Естествено, че ако от нещо няма нужда, то не трябва да се прави. Това го знае всяко дете.
Затова - недей спекулира с думичките.

Не може да се отрече, че чисто граматически и смислово, изразите "няма нужда" и "не трябва" са различни.
Но в смисъла на разискванията за нуждата и излишността на ДТЗ при т.нар."твърда връзка", тези изрази са взаимно свързани и заменящи се.
iliya_i, СПЕКУЛИРАШ с думите! При това - тотално.
iliya_i написа:
Няма как да се докоснеш едновременно, защото печките са затворена кутия.
Айде, де!
Ето как: Реотана пробива, окъсява с корпуса - разкъсва се, предпазителя пада. Но някаква жичка от сърцевината на реотана остава да стърчи минимално и никъде не докосва корпуса.

Обитател на къщата иска да ползва печката. Тя не тръгва. Отива и вдига палеца на предпазителя или ДТЗ (нали не всички обитатели на къщата имат ел.познания - затова вдига палеца на предпазителя или ДТЗ). И пуска котлоните - те, естествено работят. После пуска фурната, слага тавата с баницата, междувремено докосва жичката от сърцевината на реотана. Изтръпвания - минималното което може да се случи.
Затова - не ми приказвай, че печката е затворена кутия.
Освен това мога да ти дам още поне няколко примера за това как може да окъсиш (с човешко тяло) фаза и земно на печка,за която не знаем, че е компрометирана. Щото ако знаем - да сме я изхвърлили пустата печка.
iliya_i написа:
А как работи според теб ДТЗ без нула или земя?
Вече всичко имам - и нула и земя. А ти спри да спекулираш, измествайки темата за ДТЗ на печката, като натякваш, че нямам нула. Имам и нула. Имам и земя вече (макар и ненадеждна засега).
iliya_i написа:
Каква ти е ползата да сложиш ДТЗ при липса на нула и/или земя? Тя ли ще ти ги докара?
За сетен път се уверявам че спекулираш.
Знам, че спекулира човек, който знае. Незнаещите не могат да спекулират.
Но спекулирането не е благодетел. Поне в случая.
nikolov333 - майстор
Сега имаш нула, ама не е ясно до кога?.. :idea:
iliya_i - майстор
arxd129 написа:
iliya_i написа:
Ти къде прочете "не трябва". Можеш ли да направиш разлика между "Няма нужда" и "не трябва"?
iliya_i, СПЕКУЛИРАШ! При това - тотално. - Кой спекулира? Върни се назад и прочедти точно написаното.
Естествено, че ако от нещо няма нужда, то не трябва да се прави. Това го знае всяко дете.
Затова - недей спекулира с думичките. - това на колко ракии го мислиш?

Не може да се отрече, че чисто граматически и смислово, изразите "няма нужда" и "не трябва" са различни.
Но в смисъла на разискванията за нуждата и излишността на ДТЗ при т.нар."твърда връзка", тези изрази са взаимно свързани и заменящи се. - Тинки, айде да се спреш, преди да дойде Virtex.
iliya_i, СПЕКУЛИРАШ с думите! При това - тотално.
iliya_i написа:
Няма как да се докоснеш едновременно, защото печките са затворена кутия.
Айде, де!
Ето как: Реотана пробива, окъсява с корпуса - (корпуса е заземен) разкъсва се, предпазителя пада. Но някаква жичка от сърцевината на реотана остава да стърчи минимално и никъде не докосва корпуса. (е нали падна предпазителя)

Обитател на къщата иска да ползва печката. Тя не тръгва. Отива и вдига палеца на предпазителя или ДТЗ (нали не всички обитатели на къщата имат ел.познания - затова вдига палеца на предпазителя или ДТЗ). И пуска котлоните - те, естествено работят. После пуска фурната, слага тавата с баницата, междувремено докосва жичката (е как ще.е я докосне - нали е затворена в кутията) от сърцевината на реотана. Изтръпвания - минималното което може да се случи.
Затова - не ми приказвай, че печката е затворена кутия.
Освен това мога да ти дам още поне няколко примера за това как може да окъсиш (с човешко тяло) фаза и земно на печка,за която не знаем, че е компрометирана. Щото ако знаем - да сме я изхвърлили пустата печка.
iliya_i написа:
А как работи според теб ДТЗ без нула или земя?
Вече всичко имам - и нула и земя. А ти спри да спекулираш, измествайки темата за ДТЗ на печката, като натякваш, че нямам нула. Имам и нула. Имам и земя вече (макар и ненадеждна засега :lol: - и кое ще спре първо - фалшивата ти нула, твоята ДТЗ или тази на съседа).
iliya_i написа:
Каква ти е ползата да сложиш ДТЗ при липса на нула и/или земя? Тя ли ще ти ги докара?
За сетен път се уверявам че спекулираш.
Знам, че спекулира човек, който знае. Незнаещите не могат да спекулират.
Но спекулирането не е благодетел. Поне в случая.
За разлика от незнаещите които вярват на слухове и фантазии, аз вярвам в законите на електротехниката. Айде лека, и не земя и нула а ДТЗ да те пази!
hidrazin - майстор
Ще ме изчакате ли за малко?
Интересно е и имам водка но пуканките свършиха на 31-са страница!!!
Ужас ужасна! Моля, изчакайте!
:partyman:
P.S. Сорри за оффтопа...
arxd129 - специалист
iliya_i написа:
... аз вярвам в законите на електротехниката.
Ясно. Бегаш по перваза. :)

Лека!
iliya_i - майстор
arxd129 написа:
iliya_i написа:
... аз вярвам в законите на електротехниката.
Ясно. Бегаш по перваза. :)

Лека!
Абе слагай си ДТЗ където искаш - ако искаш и на носа ни сложи една. Ама ако не я вържеш със земята, Господ да те пази.
arxd129 - специалист
iliya_i написа:

Абе слагай си ДТЗ където искаш ... Ама ако не я вържеш със земята, Господ да те пази.
Приятелю, ДТЗ за готварската печка е една тема, заземяването й - друга. Това разбираш го, нали.

С теб, в последно време, коментирахме ДТЗ за печката и нуждата от ДТЗ. Ти сам пожела да даваш акъл за ДТЗ за печката (Естествено, откликвайки на моята молба, де). После - бегА встани. Щото не можа да аргументираш тезата, която защитаваш.

Сега си нервен...
Извинявай.

ПС.
Не спекулирай.
Със здраве! :)
Нищо лично. :)
Още веднъж: Извинявай, приятелю Илия! :)
hidrazin - майстор
Извикай си лаборатория и те ще ти препоръчат електротехник - истински, че лееееееко ми писна...
Тема от 32 страници която реално е приключила на 2-ра страница. Останалите 30 страници са ... спам.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8N_tupPBtWQ[/youtube]

:partyman:
Кики - специалист
Ех Тинки Тинки! много хора ти се навързаха, ама готино ги изнерви а!? Готов си за нова тема.
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34

Тема "Грешка /проблем/ в една диференциалнотокова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: