Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
Към двата предни габарита на колата имам и две допълнително успоредно свързани крушки по 5W с цел с натоварване на веригата. Искам двете допълнителни крушки да ги заменя с керамични съпротивления отново по 5W, но проблема е, че не знам колко ома.
Благодаря!
hidrazin - майстор
И каква е "идеята" за натоварване на веригата? Някоя детинщина?
:partyman:
moimoimoi - майстор
мисля че 5 вата ще грее яко лятото,затова по добре 10вата
съпротивлението е UxU/P
или с други думи 12х12/5 = 28,8 ома това при 12 волта
при 14 волта се получава 39,2 ома

така че търси около 40 ома

идеята е да може да си сложи лед крушки предполагам на габарита :lol:
само дето идеята на лед крушките е за намаляне на консумацията а в случая само визуално подобрение се търси
Колата ми някога е била с фарове с червени маркери отстрани. Сега, когато не е ми светва лампата на арматурното табло за изгоряла крушка. Тези допълнителните крушки играят ролята на консуматор, но много бързо изгарят, понеже са с термосвиваем шлаух и за това търся алтернатива.
moimoimoi - майстор
пробвай с някоя 24 волтова крушка 21вата
https://www.avto.bim.bg/Krushka-P21W-24 ... 52872.html
на 12 волта ще консумира около 5вата но няма да изгаря защото се натоварва на 25%
Дали ще се нагрява много? И ако сложа шлаух дали ще изгори, че може да стопи иначе нещо...
ESPACE - майстор
По малко ще се нагрява, защото е с много по голяма площ. Според мен няма никаква вероятност да вдигне такава температура, че да стопи нещо.
kolev_k - специалист
Ами слагай по 2 съпротивления 75ома в паралел 5ватови и си готов.А може и 18ома/5в последователно.

Тема "Керамично съпротивление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: