• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Чираче - майстор
Съвет от мен - презапасяването не е грях. Купи си многожилен кабел 3х4мм*. И няма да питаш повече. Но трябва и кабела до контакта да е такъв.
ESPACE - майстор
Не го слушай този преди мен, 3х4кв.мм. явно никога не се е опитвал да свърже в щепсел шуко. 3х2,5 е предостатъчно.
Чираче - майстор
ESPACE написа:
Не го слушай този преди мен, 3х4кв.мм. явно никога не се е опитвал да свърже в щепсел шуко. 3х2,5 е предостатъчно.
Да, бе. :? :? :lol: :lol:
nikolov333 - майстор
Аз лично съм свързвал 3х4 в щепсел на подобна печка с фурна и котлони и не си спомням да съм видял голям зор. Разбира се, упражнението има смисъл, при качествен щепсел и контакт захранен с 4мм2 от предпазител 25А, но и с 2.5мм2 няма да е проблем с предпазител 16А..
ESPACE - майстор
Какъв е смисъла да слагаш 4кв. кабел в щепсел дето е предназначен за 16А максимум. Делонги духалка 2kW се захранва с кабел 3х0,75 и няма проблем, излишни преоразмерявания.
nikolov333 - майстор
Така е обаче жената, беше си купила предварително кабела, по препоръка на консултанта от магазина за печки.. пак казвам, няма смисъл, но и не е космическа технология да свържеш 4мм2 в щепсел..
moimoimoi - майстор
само дето има щепсели дето поемат максимум 2,5мм*
т.е. тесни са им дупките :lol:
hidrazin - майстор
Мдааа... Съгласен че 2,5 квадрата в дадения случай ще свършат работа (при бАшон наистина 16А).
Интересно ми е обаче колко човека тук са виждали магазински разклонител с кабел 2,5 квадрата?
Че и всяко от гнездата му да издържа 16А не само по надписи...
alexandra написа:
Печката не може да се свърже директно с кабел към кутия в стената затова искам да я ползвам с разклонител.
И що по дяволите не може да се свърже на твърда връзка?
Тоя разклонител така или иначе ще е бучнат в някой контакт на стената.
Къв е проблема въпросния контакт да се смени с твърда връзка, след като тя се монтира на мястото на контакта?
Освен това разклонителя дава възможност за "злоупотреби" от включване на още уреди.
Та печката ще се захранва през два щепсела и два контакта.....
Единствената "защита от глупаци" остава предпазителя в таблото.
:partyman:
P.S. Иначе прилична китайска печка - като цена.
nikolov333 - майстор
moimoimoi написа:
само дето има щепсели дето поемат максимум 2,5мм*
т.е. тесни са им дупките :lol:
:-D :lol: ..те и 4-те кв.не са точно толкова, така че с дупката няма проблем.. :-D :lol: :lol:
alexandra - помощник
Така...Да поясня защо не може директно да се върже кабела на печката към стената. Живея в жилище с газ. Към контакта определен за печката е свързана старата комбинирана печка с газ и ток (на хазяите), която няма как да се подмени в момента, а практически няма на какво да готвя. Хазяите не искат да ремонтират / подменят комбинираната печка, въпреки че триста пъти обясних, че печката им е развалена - веднъж включена фурната не може да се изключи.
Просто ми писна да се обяснявам с тях и затова си взех нова печка, която искам да се ползва с разклонител, защото няма как да се върже към стената.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Какъв кабел за готв. печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: