• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
alexandra - помощник
Здравейте,

Купих си наскоро готварска печка, модел AMICA SHC 5831 X, 7,8 kw, 230V, с керамичен плот, 4 котлона и фурна.
https://www.alza.cz/amica-shc-5831-x-d3990209.htm

Печката е без кабел.

Какъв кабел ще ми е необходим, с какъв щепсел, каква дължина и откъде мога да го купя в София ?

Искам да ползвам печката през разклонител, макс. 3,680 kw, 230V, 16A / 250, сечение на кабела не знам и не знам какво е сечението на кабела в контакта в кухнята (няма да ползвам всичко наведнъж, или само фурна (2kw max), или само един котлон (2-2,8 kw max), така че няма да е голямо натоварването).

Печката не може да се свърже директно с кабел към кутия в стената затова искам да я ползвам с разклонител. На ел. таблото предпазителят към този контакт е 16 А и 230-400v. Мисля, че няма друг токов кръг към този предпазител.

Благодаря.
plamen6703 - майстор
Пропуснала си още един важен въпрос, как се свързва кабела към печката и налага ли се да ползваш ДТЗ :cool: Очаквай включване от врачките във форума, ще познаят веднага колко дълъг кабел ти е необходим и от коя аптека в София да го закупиш :-D Темата от воле ще събере поне минимум 10 листа "компетентни" мнения :drinkers: :partyman:
alexandra - помощник
plamen6703 написа:
Пропуснала си още един важен въпрос, как се свързва кабела към печката и налага ли се да ползваш ДТЗ :cool: Очаквай включване от врачките във форума, ще познаят веднага колко дълъг кабел ти е необходим и от коя аптека в София да го закупиш :-D Темата от воле ще събере поне минимум 10 листа "компетентни" мнения :drinkers: :partyman:
Няма проблем, ако е необходимо и снимки на печката ще кача :-D
plamen6703 - майстор
Снимка на печката няма да е достатъчно :wink: подготви и снимка на разклонителя, сложи си едни пуканки и се приготви пред монитора за най-интересната част :lol: :drinkers:
alexandra - помощник
plamen6703 написа:
Снимка на печката няма да е достатъчно :wink: подготви и снимка на разклонителя, сложи си едни пуканки и се приготви пред монитора за най-интересната част :lol: :drinkers:
Недей така, съвсем ги отказа :-D
moimoimoi - майстор
едвам ме нави.....да си дам мнението :lol:
от къде я взе тази печка? нова ли е?
че в сайта дето си дала в описанието пише че е нужно захранването да е 400волта......което все още нищо лошо не означава, щото има печки дето мога да работят и на 230 и на 400 според наличното захранващо напрежение

по принцип кабел швпс 3х2,5 е достатъчен ако предпазителя е 16 ампера,вече за дължина-колкото ти трябва +1метър

но щом питаш такива въпроси едва ли ти е в ресурса да си я свържеш сама

пп: ето от извора http://data.amica.com.pl/files/tech/IOAK-2119_CZ_SK.pdf
страница 12 при монофазно свързване дават кабел 3х4мм*
но предвид че предпазителя ти е 16 ампера и че ще е на щепсел може и 3х2,5мм*
alexandra - помощник
moimoimoi написа:
едвам ме нави.....да си дам мнението :lol:
от къде я взе тази печка? нова ли е?
че в сайта дето си дала в описанието пише че е нужно захранването да е 400волта......което все още нищо лошо не означава, щото има печки дето мога да работят и на 230 и на 400 според наличното захранващо напрежение

по принцип кабел швпс 3х2,5 е достатъчен ако предпазителя е 16 ампера,вече за дължина-колкото ти трябва +1метър

но щом питаш такива въпроси едва ли ти е в ресурса да си я свържеш сама

пп: ето от извора http://data.amica.com.pl/files/tech/IOAK-2119_CZ_SK.pdf
страница 12 при монофазно свързване дават кабел 3х4мм*
но предвид че предпазителя ти е 16 ампера и че ще е на щепсел може и 3х2,5мм*
Работи на 230 и на 400. Нова е печката, да. Определено няма да се занимавам да я свързвам сама, интересуваше ме какъв кабел да си взема, за да го имам като дойде техника.

Мерси за съветите и линковете !
iliya_i - майстор
Не разбрах какъв точно е проблема за директно включване без разклонител, но да приемем,че помещението е само с един контакт. В такъв случай купи от същия кабел и за разклонителя, че масово се продават с 3х1.5 кв. кабели. Човека дето ще свързва печката да го подмени и да го стегне мноооого здраво, че пп4оизводителите на разклонители хич не се напъват да стягат.
kozl - майстор
Дано разклонителя да не е на земята, а закачен на по-високо. :roll:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Какъв кабел за готв. печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: