• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
FM STEREO - специалист
И като обърнеш щепселът офазяваш печката! :partyman:
gogo7777 - майстор
Добавих си към мнението. :)
FM STEREO - специалист
gogo7777 написа:
В печката :wink: ако е свързана на твърда връзка.
А така вече съм съгласен :partyman:
iliya_i - майстор
FM STEREO написа:
А така вече съм съгласен :partyman:
Я, ти си знаел как се занулява/заземява разклонител. А с тази ..... дето я писа вчера, още ли си съгласен :?:
FM STEREO написа:
...стопиш разклонителя, при стопяване и прекъсване на нулевият му проводник може да те удари тока.
fox_vt - майстор
Айде още един влязъл в последната минута :-D както една лисица долна черта велико търново каза „ включи печката в двойния контакт на плота а в другото гнездо разклонител за нещо друго”. Та двойния контакт над плота е шуко ,стандарт със три проводника не подлежащ на зануляване освен ако не ползваш маркер тиксо бележка над контакта и т н за напомняне на баламите работещи с него да не го въртят.
Чукча @kozl имам чувството че темата може да порасне поне още няколко страници нали няма да разочаровате..
kozl - майстор
fox_vt написа:
Чукча @kozl имам чувството че темата може да порасне поне още няколко страници нали няма да разочаровате..
Глей ся, я разочаровам читателите - писателите не моем :lachtot:
Ти на кой кантар се оценяваш? От разочарованите или от тези де не моем :lol:
И за мен не е важното тематат да е разтегателна, по-важното е да е развлекателна. :roll:
Щом нема развлечение, немам и влечение :lol:
iliya_i - майстор
fox_vt написа:
... както една лисица долна черта велико търново каза „ включи печката в двойния контакт на плота а в другото гнездо разклонител за нещо друго”...
Ако тая лисица беше чела темата от началото, щеше да види, че и други са го казали много преди това, ама друго си е да изтъкнеш собствения си принос, като се самоцитираш на всяка втора страница.
fox_vt написа:
.... не подлежащ на зануляване освен ако не ползваш маркер тиксо бележка над контакта и т н за напомняне на баламите работещи с него да не го въртят...
Що ли тогава на разклонителите слагат трипроводен кабел, а на контакта и щепсела пластини? Предполагам че са срещу :? заFOXяване.
FM STEREO - специалист
iliya_i написа:
...стопиш разклонителя, при стопяване и прекъсване на нулевият му проводник може да те удари тока.
Да,прав си имах предвид стопяване на нулевият проводник в контакта и то ако инсталацията е двупроводна, иначе при удължителят дори и при стопяване, заземителното жило трудно би се прекъснало тъй като през него не протича ток при изправна печка. Приемам критиката ти,просто съм написал голяма глупост за което се извинявам на авторката на запитването!
krasiorocknroll - специалист
alexandra написа:
Здравейте,

Купих си наскоро готварска печка, модел AMICA SHC 5831 X, 7,8 kw, 230V, с керамичен плот, 4 котлона и фурна.
https://www.alza.cz/amica-shc-5831-x-d3990209.htm

Печката е без кабел.

Какъв кабел ще ми е необходим, с какъв щепсел, каква дължина и откъде мога да го купя в София ?

Искам да ползвам печката през разклонител, макс. 3,680 kw, 230V, 16A / 250, сечение на кабела не знам и не знам какво е сечението на кабела в контакта в кухнята (няма да ползвам всичко наведнъж, или само фурна (2kw max), или само един котлон (2-2,8 kw max), така че няма да е голямо натоварването).

Печката не може да се свърже директно с кабел към кутия в стената затова искам да я ползвам с разклонител. На ел. таблото предпазителят към този контакт е 16 А и 230-400v. Мисля, че няма друг токов кръг към този предпазител.

Благодаря.
4 квадрата!
fox_vt - майстор
Тая лисица е от началото на темата и никой не е предложил да се смени контакта със двоен за да се ползва И печка И разклонител. Вземи ти прочети темата. Относно зануляването на шукото - прави разлика между зануляване и заземяване. Ако ми дойдеш със занулен шуко разклонител със двоен кабел както беше писано,ще те сложа до суджука да съхнеш със същия този разклонител.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Какъв кабел за готв. печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: