• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
FM STEREO - специалист
С това което искаш да направиш рискуваш да стопиш разклонителя, при стопяване и прекъсване на нулевият му проводник може да те удари тока да не говорим, че може и пожар да стане. Не се знае какъв е кабелът до въпросният контакт и стойността на предпазителят в ел.таблото, ако е 16А той ще изключи когато товарът надвиши 3680W, но ако стойността му е по голяма, ако някой самозванец е лупнал 40А какъвто случай имах в една ромска къща всичките предпазители по 40А или пък ако предпазителят е от старите модели с патрон и е подсилен с тел? Така, че викаш читав техник и го водиш при хазяите да им обясни как трябва да се свърже печката ако не искат да викат пожарната и не дай си Боже да стане сакатлък ако човек го удари ток! :partyman:
kozl - майстор
FM STEREO написа:
С това което искаш да направиш рискуваш да стопиш разклонителя, при стопяване и прекъсване на нулевият му проводник може да те удари тока да не говорим, че може и пожар да стане. Не се знае какъв е кабелът до въпросният контакт и стойността на предпазителят в ел.таблото, ако е 16А той ще изключи когато товарът надвиши 3680W, но ако стойността му е по голяма, ако някой самозванец е лупнал 40А какъвто случай имах в една ромска къща всичките предпазители по 40А или пък ако предпазителят е от старите модели с патрон и е подсилен с тел? Така, че викаш читав техник и го водиш при хазяите да им обясни как трябва да се свърже печката ако не искат да викат пожарната и не дай си Боже да стане сакатлък ако човек го удари ток! :partyman:
alexandra написа:
На ел. таблото предпазителят към този контакт е 16 А и 230-400v.
alexandra написа:
Искам да ползвам печката през разклонител, макс. 3,680 kw, 230V, 16A / 250, сечение на кабела не знам и не знам какво е сечението на кабела в контакта в кухнята (няма да ползвам всичко наведнъж, или само фурна (2kw max), или само един котлон (2-2,8 kw max), така че няма да е голямо натоварването). ...........................................
Работи на 230 и на 400. Нова е печката, да. Определено няма да се занимавам да я свързвам сама, интересуваше ме какъв кабел да си взема, за да го имам като дойде техника.
Така сме ние писателите :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
FM STEREO - специалист
И каква е гаранцията,че винаги ще се съобразяваш какво да включваш, ами ако някой друг реши да използува печката и я набримчи, докато изключи предпазителя, при автоматичните при претоварване това не става веднага и ако кабелът на удължителят ти е с сечение 1,5мм2 каквито са повечето, който се продават той ще се стопи! Ами ако кабелът до въпросният контакт е със същото сечение вместо 2,5мм2, защото има всякакви малоумни изпълнения по инсталациите? Освен това на този предпазител 16А вероятно не е само този контакт а има и други и ако има и други големи консуматори включени при натоварване от печката предпазителят пак ще изключва!
moimoimoi - майстор
много го задълбахте
почвам да си мисля че преди да си купи човек печка е добре да си смени цялата инсталация на жилището с минимум 4мм*кабели
plamen6703 - майстор
alexandra написа:
Да, това изглежда, като че ли най-разумно като решение.
Избързала си със снимката :wink: остави така нещата за момента и само чети и се наслаждавай на варианти и предложения :-D
Като дойде ел.техника да ти свърже печката, първо го запознай с какво пише във форума, иначе едва ли би се справил сам :cool: :partyman:
FM STEREO - специалист
Ако кабела към контакта е 2,5мм2, кабел на удължител и кабел на печката 3х2,5мм2 при пложение, че, не се надвишава общата консумация, товар на печката от 3,6kW!
iliya_i - майстор
moimoimoi написа:
много го задълбахте
почвам да си мисля че преди да си купи човек печка е добре да си смени цялата инсталация на жилището с минимум 4мм*кабели
Забрави да сложиш и по едно ДТЗ на всеки контакт поотделно. :partyman:
turbocharged - специалист
4 кв.мм са малко ами ако сложи 4 тенджери и почне да пече агне на 5 нагревателя и вентилатор едновременно. Най-добре да се пусне трифазна партида и директен кабел от трафопоста.

Сега по темата. Свързване 3 х 2.5 мм2 на щепсел е предостатъчно за всеки домакински уред. Наскоро купувах и монтирах домакински уреди от много реномирана марка. Всички дойдоха с готово монтирани кабели с щепсел и инструкция да се включат в контакт на стената. Без рязане на кабели. Разклонители. Твърди връзки. Смяна кабели и тем подобни.
nikel - специалист
Браво бе .Близо 40 поста за един кабел за печка. Евалла.
п.п. В инструкцията пише какъв кабел е нужен.
nikolov333 - майстор
Да..на 44 стр. 4мм2 при монофазно захранване 230V https://www.vestavne-spotrebice.cz/down ... 2127-1.pdf
Фазата се включва едновременно към обедините клеми 1-2-3, нулата към обединените клеми 4-5, а заземяването на 6.. :idea:
Прикачен файл:
Untitled.png
Untitled.png (106.48 KиБ) Видяна 1258 пъти
Последна промяна от nikolov333 на чет дек 14, 2017 12:56 am, променено общо 3 пъти.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Какъв кабел за готв. печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: