• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
nikel написа:
Браво бе .Близо 40 поста за един кабел за печка. Евалла.
п.п. В инструкцията пише какъв кабел е нужен.
Е жена е все пак и трябва да се удостои с необходимото внимание :)
fox_vt - майстор
turbocharged написа:
4 кв.мм са малко ами ако сложи 4 тенджери и почне да пече агне на 5 нагревателя и вентилатор едновременно. Най-добре да се пусне трифазна партида и директен кабел от трафопоста.

Сега по темата. Свързване 3 х 2.5 мм2 на щепсел е предостатъчно за всеки домакински уред. Наскоро купувах и монтирах домакински уреди от много реномирана марка. Всички дойдоха с готово монтирани кабели с щепсел и инструкция да се включат в контакт на стената. Без рязане на кабели. Разклонители. Твърди връзки. Смяна кабели и тем подобни.
Обикновено много реномираните марки са със клас А++ и са със малки по мощност нагреватели. Не е проблем да се сложи 3*4мм на щепсел но е безмислено при съществуващата ситуация. Още тук е писано как трябва да стане ама чукчите им трябва снимка,акт за раждане и нотариален акт както и изрязани и лакирани нокти да предостави човек за да направят темата 40 поста.
fox_vt написа:
Щом искаш разклонител то значи този контакт в който ще е включен ти трябва и за друго. За мен най правилното при това положение е да смениш контакта на стената със двоен, като в едното гнездо включиш печката а във другото разклонителя . Така няма да има излишно претоварване на разклонителя
.
kozl - майстор
Темата еволюира, четенето колабира,
На чукчите им треба на снимка да позира,
а на писателя в пост да се самоцитира. :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot:
fox_vt написа:
turbocharged написа:
4 кв.мм са малко ами ако сложи 4 тенджери и почне да пече агне на 5 нагревателя и вентилатор едновременно. Най-добре да се пусне трифазна партида и директен кабел от трафопоста.

Сега по темата. Свързване 3 х 2.5 мм2 на щепсел е предостатъчно за всеки домакински уред. Наскоро купувах и монтирах домакински уреди от много реномирана марка. Всички дойдоха с готово монтирани кабели с щепсел и инструкция да се включат в контакт на стената. Без рязане на кабели. Разклонители. Твърди връзки. Смяна кабели и тем подобни.
Обикновено много реномираните марки са със клас А++ и са със малки по мощност нагреватели. Не е проблем да се сложи 3*4мм на щепсел но е безмислено при съществуващата ситуация. Още тук е писано как трябва да стане ама чукчите им трябва снимка,акт за раждане и нотариален акт както и изрязани и лакирани нокти да предостави човек за да направят темата 40 поста.
fox_vt написа:
Щом искаш разклонител то значи този контакт в който ще е включен ти трябва и за друго. За мен най правилното при това положение е да смениш контакта на стената със двоен, като в едното гнездо включиш печката а във другото разклонителя . Така няма да има излишно претоварване на разклонителя
.
gogo7777 - майстор
Включете печката към двойният контакт, който е видим. Кабел 3х2,5 кв.мм.(или 2х2.5) е достатъчен. Този, който ще свързва кабеляците трябва да е наясно с клемореда на печката, контакта и ел. инсталацията до този контакт. Неудобството от преминаващия през "тезгяха" кабел ще го преживеете предполагам (вероятно става въпрос за квартира).

ПП...Имай на предвид, че сама справила се със задачата, един ел.техник ще остане гладен :-D
alexandra - помощник
Момчета, благодаря много за помощта и съветите. Поръчах вече кабели, техникът ще дойде през уикенда. Ще сменя навярно и контакта, защото е пукнат доста отвътре. Кабелът над плота малко ще ме притеснява, но не е болка за умиране, все пак е квартира.

До скоро !
gogo7777 - майстор
....и проблема е решен :supz:

ПП....Само не питай за бойлер...., че става сложно :-D
kozl - майстор
alexandra написа:
Момчета, благодаря много за помощта и съветите. Поръчах вече кабели, техникът ще дойде през уикенда. Ще сменя навярно и контакта, защото е пукнат доста отвътре. Кабелът над плота малко ще ме притеснява, но не е болка за умиране, все пак е квартира.

До скоро !
По добре е не "до скоро", а хич да не се налага. Освен ако не е за развлечение :wink:
Но ние писателите продължаваме по темата .............................................. :lol:
FM STEREO - специалист
gogo7777 написа:
....(или 2х2.5) е достатъчен.
И как ще я занулиш с 2х2,5? :partyman:
gogo7777 - майстор
В печката :wink: ако е свързана на твърда връзка.
Последна промяна от gogo7777 на чет дек 14, 2017 5:27 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Какъв кабел за готв. печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: