• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
fox_vt написа:
Тая лисица е от началото на темата и никой не е предложил да се смени контакта със двоен за да се ползва И печка И разклонител. Вземи ти прочети темата. Относно зануляването на шукото - прави разлика между зануляване и заземяване. Ако ми дойдеш със занулен шуко разклонител със двоен кабел както беше писано,ще те сложа до суджука да съхнеш със същия този разклонител.
Fox, това дали разклонителя е заземен или занулен, не зависи по никакъв начин от самия разклонител, а от начина на свързване на контакта в който е включен и цялата инсталация преди него. Е ако контакта е занулен, разклонителя заземен ли ще е според теб? Аман от хора с познания от четене във форуми, ама от тук, от там, и само на това което лично на тях им изнася или им стига акъла да проумеят. Това, за което не им стига не дъществува. Айде наздраве :drinkers: освен форуми ти пожелавам да прочетеш и нещо друго.
Щото някои тук като пишат схема TN-C-S смятат, че това е заземяване, ама не е баш.
fox_vt - майстор
Абе човек хайде прочети я тази тема най накрая...Не ми обяснявай какво има в контакта в таблото в трафа и т н
@gogo7777....Включете печката към двойният контакт, който е видим. Кабел 3х2,5 кв.мм.(или 2х2.5) е достатъчен...
gogo7777 - майстор
Ааааа не съм споменавал за никакви разклонители.
fox_vt - майстор
:-D Не си само кабел за печка евентуално двоен включен към контакта. Включен към контакта надали се има предвид твърда връзка защото тогава няма да се казва контакт нали :lol: Ама илия чел недочел започва да ми обяснява къде отивал третия кабел и т н.
preslav - майстор
Понапънете се малко, имаме поставен норматив от 10 страници!
И аз ще дам своя принос (за разлика от Пророка) - оборудвай си печката с кабел препоръчан от производителя т.е. 4 квадрата, защото днес си в тази квартира, утре в друга - в новата квартира пак ли ще мислиш за кабел и разклонител.
Аз бих си монтирал на мястото на съществуващия контакт твърда връзка, а от нея без проблем се отвежда разклонител за по-малките консуматори. За удобство разклонителят се лепи със силикон за плочките, а при напускане на квартирата всичко се възстановява до първоначалния му вид без особени усилия.
Убеден съм, че печката е вече свързана, но да си напълним пророкостраниците!
gogo7777 - майстор
fox_vt написа:
:-D Не си само кабел за печка евентуално двоен включен към контакта. Включен към контакта надали се има предвид твърда връзка защото тогава няма да се казва контакт нали :lol: Ама илия чел недочел започва да ми обяснява къде отивал третия кабел и т н.
Аз писах и за евентуална грамотност при свързването.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Какъв кабел за готв. печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: