• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
oavramov - напреднал
Здравейте,
Както се вижда от заглавието на темата, събирам мнения за домофонни системи и ел. заключване на вход с около 10 апартамента.
Засега предпочитанията са за електромагнитна брава - от тия без механично заключване.
Домофоните, които се предлагат са доста модели. Ако ползвате някакъв споделете впечатления.

Благодаря!
sts - специалист
Здравейте,
Вие ще изберете някаква домофонна система и ще работи, но проблема е в електромагнитната брава и автомата за затваряне на вратата.
При нас вратата е тежка а автомата е от по нежните /по евтините/ и често се поврежда.
Като следствие ударите от тежеста на вратата разбиват електромагнитната брава.
Най накрая се съгласиха да се купи реален автомат за този тип врата и нова брава.
Цената на новия автомат е 110 лв. и гаранция 24 м.
Nimi - специалист
Ако ще се прави сега препоръчвам магнит а не брава. Има си много предимства изключая цената.
Няма блъскане, тряскане и преодоляване на препятствия а само меко затваряне.
Дроп-болта е втори като надежност.

Електромагнитния насрещник е най-евтиното и ненадеждно решение.
nikolov333 - майстор
Зависи от модела и производителя.. в блока сме с някаква италианска ел.брава 12V вече 10г.и само веднъж съм и правил ремонт, заради някакво болтче, което се беше развило от блъскането.. Иначе с останалото съм напълно съгласен..
oavramov - напреднал
Благодаря! Вероятно ще се сложи магнит.

А за домофонната уредба някакви препоръки.
sts - специалист
Колега Nimi здравейте,
ако може малко информация /линк или друго/
за този магнит който използвате на вратата.
plamen6703 - майстор
Под път и над път има всевъзможни джаджи за домофони и врати http://www.miningbg.com/%D0%B5%D0%BB%D0 ... 0%B8_7_199
Голям "кеф" е като отиде неграмотник да купува автомат за затваряне на врата! Купува най-евтиният без да съобрази размера и тежестта на вратата и се почва с оплакванията, че му продали "дефектен" автомат и не затваря вратата :cool: :partyman:
sts - специалист
Колега точно казано.Благодаря за информацията за магнитите.
Купуването на автомат за затваряне на врата и брава
в нашият вход се изпълнява от хора нищо неразбиращи от техника.
Избягвам да се разправям с тях защото са по млади хора и знаят всичко.
plamen6703 - майстор
Обикновено по входовете такива неща се купуват предимно от жени, които "знаят" да пазаруват и взимат нещата в свои ръце да не се дават излишни пари за "глупости" :cool: :partyman:
DMN - майстор
plamen6703 написа:
Голям "кеф" е като отиде неграмотник да купува автомат за затваряне на врата! Купува най-евтиният без да съобрази размера и тежестта на вратата и се почва с оплакванията, че му продали "дефектен" автомат и не затваря вратата
Аз пък да попитам - как ги притегляте тия врати? Ако вратата е 62.4кг., как става свалянето и притеглянето, за да се избере правилния автомат? Какъв кантар се използва? Няма ли опасност от контузия на жените, които ще я претеглят, щото обикновено те купуват автоматите :? .
.
plamen6703 написа:
Обикновено по входовете такива неща се купуват предимно от жени, които "знаят" да пазаруват и взимат нещата в свои ръце да не се дават излишни пари за "глупости" :cool: :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Отзиви за домофони и ел. брави за вход" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: