• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
шоп - майстор
radius написа:
Теоретично е по-правилно да подава на ТП, за да ползва КОП-а и, но практически може да се окаже неизгодно заради управления, акумулатори...
Чета за доста супер успешни проекта в руският форум за BLDC компресори куплирани със соларно захранване.

Без акумулатори!!!
torbalan - Дървен философ
radius написа:
Теоретично е по-правилно да подава на ТП, за да ползва КОП-а и, но практически може да се окаже неизгодно заради управления, акумулатори...
Акумулатори не са необходими. Само инвертор.
dj_lubaka - напреднал
Преди два дена закупих монокристален панел 250w (искам да тествам кое е по-удачното решение за моя район) и към него поръчах от ebay мрежов инвертор 1000w, който работи на прав ток 20-45v, с mppt, което започва от 23v. Ако изправя тока от ветрото и го вкарам в инвертора дали няма да объркам нещо или ще тръгне от първия път? Гледам, че има и инвертори за ветрогенератори, в които трите фази влизат директно в него. Идеята е да ползвам един инвертор и за двете системи, ако е възможно. Предполагам, че ще е рядкост да има и слънце, и вятър, а дори и да е така двете системи ще генерират такава мощност, че ТП няма да може да я усвои и ще го подарявам на Energo Pro, че даже и ще го плащам.
torbalan - Дървен философ
За подаряването не знам как стои въпроса. Проучи си електромера, да не направиш беля с това подаряване.

Беше споменал, че вятърната мелница е 1.5 КВт, да не стане беля с тоз малък инвертор?
шоп - майстор
Колеги, тоците не са ми силната страна, но в момента вкъщи монтирам инверторен генератор. За целта резервното захранване го връзвам към основното посредством ум шалтер. Хич не ми се дават 170 лв за такъв ум шалтер, но безопасността е приоритет.

Та според мен много трябва да се внимава какъв инвертор да се монтира за да не утрепе токя някой техник:-(

Знам, че има такива инвертори, които се синхронизират с честотата на мрежата, но законно ли е да се монтират?
Последна промяна от шоп на вт дек 19, 2017 12:20 pm, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
шоп написа:
...
Знам, че има такива инвертори, които се синхронизират с честотата на мрежата,но законно ли е да се монтират?
Идеята на умните инвертори е освен да се синхронизират с мрежовата честота да генерират напрежение, което е маалко по-високо от това в мрежата. По този начин консуматора дърпа каквото може от инвертора. Законни са.
Проблеми възникват, ако искаш да продаваш ток на енергото. Но за собствени нужди няма грижа.
dj_lubaka - напреднал
Точно така, синхронизират се с фазата и вдигат малко по-високо напрежение, но това е когато имаш ток от мрежата, когато тока спре (за профилактика) инвертора автоматично спира, няма с какво да се синхронизира и да си сметне волтажа. Питах познат в Енерго Про и ми каза, че когато произвеждам повече от колкото консумирам излишакът го връщам в мрежата и електромера го отчита като консумирана електроенергия. Относно това, че инвертора е 1000w, а ветрогенератора е 1500w мисля, че не е проблем защото такива ветрове едва ли ще се достигнат някога, а и инвертора има защита. Въпроса ми беше дали след изправянето на тока от ветротогенератора няма да попречи на инвертора? По принцип си мисля, че не би имало проблем, но искам да питам по-разбиращите от мен.
torbalan - Дървен философ
То след, като вече си поръчал техниката, не ти остава друго, освен да пробваш.

Твоята схема е схемата на Иларионов... Не знам звезда или триъгълник ти е генератора...
Hoвoceлckи - майстор
dj_lubaka написа:
... искам да питам по-разбиращите от мен.
Ми погледни си личните де.
  • 1
  • 2

Тема "Управление на ветрогенератор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: