Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
Точно с ватметър е истината и най-лесно/за променлив ток става дума/.
Щото и аз като ученик с мултицет в ръка измервах мощност на луминисцентна лапма с дросел вкъщи. Ама лампата беше май 36 ватова, а аз чрез измерване на тока и умножоването му по напрежението, изкарах, че мощността на лампата беше почти двойно повече, което е заблуда. Така се получава точно заради фактора на мощността, който аз нямаше как да измеря с мултицета и който явно е бил далеч под 1 и не го слагам във формулата, а тогава кво изчисляваме изобщо? Същата работа и с автоматична пералня - в стендбай, чрез измерване само на тока и умножоване по напрежението, излезе, че консумира 7-8 вата, а с ватметъра ми показа 2-3 вата.
Кой както иска, така да измерва и смята, и да си вярва после на сметките.
:partyman:
gogo7777 - майстор
А ти що верваш на ватметъра? И той смята......
Нищо за сега неможе да се изчисли или измери. :-D
DMN - майстор
gogo7777 написа:
А ти що верваш на ватметъра? И той смята......
Зависи от ватметъра, някои от тях също лъжат, но защото са калпави.
gogo7777 написа:
Нищо за сега неможе да се изчисли или измери.
Ти да не мериш със спиртомера или виномера бре :-D . В тоя случай чашата трябва да е дълбока и пълна догоре, иначе опре ли на дъното - пак стават грешки :-D
:partyman:
gogo7777 - майстор
Всичко меря с тъпомера.....до сега нема грешка.
Твоя ватметър е тунингован с факторометър ли? :-D
Чашата нема с кво да я измеря.....никога не знам колко съм изпил.....ама не ми и требва де.... :wink:
DMN - майстор
gogo7777 написа:
Всичко меря с тъпомера.....до сега нема грешка.
И аз имам такъв уред :-D . От време на време обаче му правя профилактика, щото и той има някои части, които му се изтъпяват :-D .
gogo7777 написа:
Твоя ватметър е тунингован с факторометър ли?
Не само моя, доста ватметри за домашна употреба имат факторометър, волтметър, амперметър, часовник, брояч на киловатчасове и т.н. Обаче шефът на ватметрите е електромера - каквото той каже, това е :roll: .
gogo7777 написа:
Чашата нема с кво да я измеря.....никога не знам колко съм изпил.....ама не ми и требва де....
Така е, ай :partyman:
kozl - майстор
lov написа:
Почна се с локумджилъка. :? Ай ся ти на времето в училище в часовете по физика само с ватмер си мерил.
Това време не ще да се върне. А ако се върне не знам за добро ли ще е или за по-лошо.
И защо се захвана с ватмера :?
Обясни на госпожата как да направи постановката с това, което разполага. Fox се опита. Дали са го разбрали :?
Аз когато учих физика имаше едно големо немане. Даже мултимер нямах.
preslav - майстор
Аз пък си мисля че госпожата от снимката не е тя, дори си мисля, че изобщо не е госпожа, а е госпож - няма да му казвам името, но всеки може да види кой е първият отговорил на гусжата.
Та за пореден път апелирам към модераторите да премахнат този индивид от форума. Единственото, което съм видял от него е да си рекламира дейността, да ехидничи и да сипе обиди към другите участници. Няма да си кривя душата, че в тази тема (за пръв път) посочи и едно разумно решение, но пак пропусна да каже, че всеки електромер е ватметър и без сложни гимнастики всеки може да си види консумацията на конкретен домакински уред, няма да казвам, че посоченият от него ватметър може да се намери на цена от 25-30 лева, ама знам ли го на кого е станал рекламно лице или з....к в последно време.
Така че със здраве господин госпож, "отидете при специалист да ви определи мощността на крушката, иначе рискувате вашето здраве и това на ближните си", гледайте също кабелът да е по дебел, нещо подобно на този за печката, че знае ли човек колко страници ще стане темата!
malgitobi - специалист
fox_vt написа:
Включваш сондите на уреда към двете крайни дупки на мултицета,и слагай превключвателя на предпоследното А. След това двете сонди трябва да са последователно на крушката,примерно едната дупка контакт,едната сонда,другата сонда към единия край на лампата,другия край на лампата към другата дупка на контакта. Включваш тока и записваш показанието. След това изключваш тока,и слагаш сондите към средната и дясната дупка на уреда,превключвателя позиция три отляво V~. Включваш сондите към контакта в който преди това си захранила крушката и пускаш тока. Записваш показанието и нататък знаеш.
Да обърна специално внимание да не забравиш да махнеш сондите от крайните дупки на уреда че ще стане голям гръм ако ги ръгнеш в контакта. Успех.
Благодаря Ви!
valentino76bs - майстор
preslav написа:
Аз пък си мисля че госпожата от снимката не е тя, дори си мисля, че изобщо не е госпожа, а е госпож
Е то личи от всякъде,че е шменти капели работата!
kozl - майстор
valentino76bs написа:
preslav написа:
Аз пък си мисля че госпожата от снимката не е тя, дори си мисля, че изобщо не е госпожа, а е госпож
Е то личи от всякъде,че е шменти капели работата!
И по що личи :?

Тема "Изчисляване на мощност на ел. крушка с мултиметър?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: