Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petromaniq66 - специалист
И заради измерването на една крушка да се купува уред? :shock: По-добре да хвърлиш измерваната и да си купиш нова с пресни означения. Какви са тез гимнастики не мога да проумея. Ако целта е да се научиш да мериш милиампери с мултицет, друго трябваше да е заглавието на темата.
fox_vt - майстор
Той уреда е доста полезен за измерване на някои уреди макар после да става излишен. Моя така стои без да се ползва. Като го купих разбрах че компютъра със екрана и колонките са 5 лв на месец,хладилника също телевизорите със приемниците също. И климатика съм измервал и всичко което може да бъде измерено и за капак на всичко съм монтирал при главното табло такъв подобен уред за директно измерване на целия ток на апартамента напрежението както и фактора за мощноста (косинус фи). С него разбрах че стендбай консумацията на апартамента е 50 вата пак към 5 лв на месец,която падна наполовина със новите приемници на булсата.
fbr - майстор
fox_vt написа:
. Но това е много бавен и кофти метод,
Може и по бързия метод, само ти трябва хронометър за засичане на времето между две мигвания на електромера.
gogo7777 написа:
Въпроса ми беше дали уреда ще "умре" ако се свърже наопаки :-D
Спокойно, няма да умре, и ще работи съвсем коректно.
gogo7777 - майстор
Добре, утре го свързвам па ще видим
iliya_i - майстор
А какво ти пречи, да си бележиш шепсела и преди да го ръгнеш в някой контакт да провериш с :? фазомер/фазоуказател, абе с ей това Изображение къде е фазата.
gogo7777 - майстор
Не ми пречи ама много първобитно бре :)
iliya_i - майстор
gogo7777 написа:
... ама много първобитно бре :)
Ми вземи си модерен - LED.
Изображение
А още по-добре с цифрова индикация
Изображение
:lol:
petromaniq66 - специалист
Все хубави китайци :-D
shadow__01 - майстор
fox_vt написа:
...всичко което може да бъде измерено и за капак на всичко съм монтирал при главното табло такъв подобен уред за директно измерване на целия ток на апартамента напрежението както и фактора за мощноста (косинус фи).
Тези уреди ги дават до 3600W активна мощност или до около 500VA индуктивен товар. Не знам дали е много редно да измерваш мощности над тези стойност и дали няма да даде грешни показания.
Уреда е незаменим при проверка на уреди като печки и котлони (на щепсел). Веднага казва дали работят всички нагреватели или има някой изгорял. И всичко това без да махаш капаци.
jordanvass - майстор
shadow__01 написа:
Тези уреди ги дават до 3600W активна мощност или до около 500VA индуктивен товар. Не знам дали е много редно да измерваш мощности над тези стойност и дали няма да даде грешни показания.
3600, ама само като пожелание. На моя същия при 3000 му се стопи термичният предпазител, та го сменях скоропостижно. А и акумулаторната му батерия умря бързо и сега едвам се вижда екранът, а все не намирам такава да я сменя. Иначе върши работа уредчето.

Тема "Изчисляване на мощност на ел. крушка с мултиметър?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: