Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
Моята тема по въпроса е изчерпана.....Нема да ползвам никакви помощни средства. Свързвам и квото сабя покаже. Имам още 8 такива ел.мерчета :-D
fox_vt - майстор
Повече от 2000вата не съм го товарил,нямам и по мощни на щепсел. Иначе за реотаните карам по старомодния начин,само ми трябва щепсела на печката и омметъра и мога за пет секунди да направя пълна диагностика :lol:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
malgitobi написа:

Това вярно ли е? Защото изглежда много лесно и просто и няма как да объркам нещо, а имам един кабел, който мога да жертвам.
А какво ще стане, ако измеря по същия начин ампераж през нулата вместо през фазата?

ПП: Получи се по метода на fox_vt крушката излезе 75W, просто искам да попитам дали и този начин е работещ.
Също така бих искала да попитам как да изчисля консумацията от електромер?
Изключвам всички уреди, включвам само крушката в контакта да свети и как да отчета по електромера, колко е консумацията?
Записвам показанието на електромера при изключени уреди и преди да включа крушката и след това включвам крушката за колко време? За час?

Не е нужно да режеш кабели. Където и да е прекъсването (на фазата, на нулата, при лампата) тока е еднакъв. Затова се ползва мястото което е най-лесно да се прекъсне. fox_vt ти е посочил такова място. Важно е само една точка във веригата да се разкачи и там да сложиш амперметъра.
Относно измерването с електромера - виж пост #41.
измерване на моментна мощност
preslav - майстор
jordanvass написа:
shadow__01 написа:
Тези уреди ги дават до 3600W активна мощност или до около 500VA индуктивен товар. Не знам дали е много редно да измерваш мощности над тези стойност и дали няма да даде грешни показания.
3600, ама само като пожелание. На моя същия при 3000 му се стопи термичният предпазител, та го сменях скоропостижно. А и акумулаторната му батерия умря бързо и сега едвам се вижда екранът, а все не намирам такава да я сменя. Иначе върши работа уредчето.
И аз набедих батерията за умряла, намерих в Елимекс отделни елементи и сглобих нова, после се светнах, че батерията просто е разредена от дълъг престой на уредчето изключено от котакта. Оригиналната батерия ми е излишна, но е безсмислено да ти я пращам по куриер - по-евтино ще ти е да си купиш онлайн или да се огледаш по магазините за елктронни компоненти.
Поне при моя уред батерията пази само настройките за тарифите, дори и без батерия всички функции работят при включен в контакта прибор.
jordanvass - майстор
Точно в Елимекс търсих, но явно в друг град. И търсих пакет. Явно ще трябва да я сглобявам. А съм 99% сигурен, че е в батерията проблемът. Вярно, че след дълго "засушаване" после иска време да се позареди. В началото след час-два включен в контакта цифрите на дисплея изгряваха. От доста време избледня съвсем. Напрежението на батерията не може да се вдигне над 3.00 волта дори и при продължителен заряд. А трябва да е над 4. Абе за смяна си е. Не ми трябва за паметта, а да се виждат показанията при включен в контакта уред. А сега почти не се виждат.
preslav - майстор
jordanvass написа:
Точно в Елимекс търсих, но явно в друг град. И търсих пакет. Явно ще трябва да я сглобявам. А съм 99% сигурен, че е в батерията проблемът. Вярно, че след дълго "засушаване" после иска време да се позареди. В началото след час-два включен в контакта цифрите на дисплея изгряваха. От доста време избледня съвсем. Напрежението на батерията не може да се вдигне над 3.00 волта дори и при продължителен заряд. А трябва да е над 4. Абе за смяна си е. Не ми трябва за паметта, а да се виждат показанията при включен в контакта уред. А сега почти не се виждат.
Моята е Ni-MH, 3.6V, 40 mAh, състои се от 3 елементчета в пакет. Точно в Елимекс имаха елементчетата, но всяко с отделни крака за запояване на платка - по принцип ако си настойчив ще дръпнат от мрежата каквото ти трябва. Не съм сигурен как точно е реализирана схемата и защо батерията оказва влияние на работата на дисплея, но ако в това е проблема и един електролит би трябвало да свърши работа, но за времето, в което уреда е включен в стената. Първоначално дори си мислех за външна батерия, но като намерих елементите реших да я вградя - първият ми прибор не е с акумулаторна батерия и не знам от колко години не съм я сменял, но не е изключван от контакта.
fox_vt - майстор
Моя уред е толкова стар че даже и чичо гошо не може да го намери, но батерията му е литиева тип копче и е само за паметта.

Тема "Изчисляване на мощност на ел. крушка с мултиметър?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: