Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lov - майстор
Всичко е допустимо стига да се осигури максимален контакт във връзките. Калайдисването на многожичен проводник е често използван начин.
И какво като е сложил 3 киловата. Нали не са 30. Парчето му кабел няма 2 метъра и е с достатъчно сечение за тази мощност. Проблема му е във връзките или евентуално в нагоряла контактна система в зящитата или терморегулатора.
Инженер Ганев - напреднал
marian1 написа:
Така е, всичко в бойлера е на кабелни обувки, но препипах всичко...грее само захранващият проводник.
Щом ти грее захранващия кабел, а казваш че е 2,5мм\2 , това ми говори за ефекта на "слаба нула" на цялостната ел-инсталация.
Важен въпрос: Как ти е свързана водата към бойлера, изцяло метални тръби, метални тръби с гъвкава връзка или пластмасови тръби?
Ако това са метални тръби, това е един вид заземление, а пък нулата на ел-инсталацията е слаба, протича един доста силен понякога изравнителен ток (не минава през бушоните, само през нулевата верига), и от това кабела грее. Спасението на проблема е допълнителен заземителен проводник към бойлера и премахване на зануляването. В "белите" държави с три-проводна ел-захранваща инсталация този проблем го няма, свързват се корпусите на ел-уредите към "земя" и точка, проблеми няма.
marian1 - майстор
Ами ето какви ги свърших. Скъсих малко кабела, притегнах всички връзки които бяха с болтчета- присъединяването на захранващият кабел към защитата. Вече почти не се усеща греене, бойлера работи нормално. Сондите които влизат в бойлера са с различна дължина, няма как да се поставят една над друга. Присъединяването на бойлера към вик мрежата е чрез пластмасови тръби с ал. вложка ( забравих им името) ...

Тема "Затруднение с бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: