Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kcom - помощник
Я си кажете мнението за наводнилите напоследък пластмасови плафониери в търговската мрежа. Купих една такава за проба - 4.99лв. , производство на Марели - Пловдив и гледам, че я дават да държи и лампи с нажежаема жичка. Тествах я в продължение на 8 часа с ЛНЖ 60W - грее яко, но не се топи. И все пак - практически наблюдения, ако някой има нека сподели. Повече от ясно е, че е препоръчително да се ползва с LED/ESL. За инфо: корпус PP, разсейвател SAN. Прилагам снимка. И да не забравя - Весели и топли празници на всички!

Прикачен файл

page1.jpg
page1.jpg (50.18 KиБ) Видяна 2056 пъти
zz_stefanov - майстор
С лнж се опича пластмасата. Има отражател над лампата уж срещу това.
Слагай LED и всичко ще е наред.
kcom - помощник
Честно казано и аз така си мислех, въпроса е по - скоро Пластмаса или Метал/Стъкло за конкретния случай (остъклена тераса), а и по принцип ако някой има преки наблюдения - как се държат след време тия плафони, да знаем ако се наложи. С LED е ясно че няма да има проблем, но ако го туриш на друг човек нали се сещаш как след време ще шибне една ЛНЖ в Е27-та и после що така стана...
plamen6703 - майстор
Това нещо е всичко друго, но не и плафониера. Кара, колкото изкара и струва, колкото струва, даже и по-малко. Сиромашията доведе да се произвеждат и продават такива "бракми" да може, който няма пари за читава плафониера, да си купи нещо такова да закърпи положението. :partyman:
shadow__01 - майстор
В никакъв случай не трябва да се затваря ЛНЖ в това нещо. На много места може да се види и пипне опекана пластмаса която става на парчета при опит да бъде свален капака. Заминават и кабелите в нея и корпуса и. Всичко това е само от топлината на лампата. Има евтини LED лампи по 10W за 2 лева.
Аз не бих купил такъв плафон никога. Има метални със стъклен капак за не повече от 20 лева с две фасунги вътре. Дори и със сензор за движение ако някой иска.
DMN - майстор
При някои пластмасови плафониери наистина е задължително да работят с ЛЕД - или с LED крушка, или ако крушката е ЛНЖ(над 40W) - с купичка лед вътре или в леден дворец отвън :-D . Между другото, някои "ледени" (LED) крушки не биха се чувствали много добре затворени в такъв плафон, особено през лятото и струващи(крушките) 2 лв.
:partyman:
hidrazin - майстор
kcom написа:
...производство на Марели - Пловдив ...!
Не си купувай нищо произведено в България!!! Абсолютно нищо!!!
Нашето производство е несравнимо по-лошо дори и от турското.
А китайското няма да го стигнем ни по качество, ни по цена...
Просто търговците ни, както и производителите са безкрайни алчни.
Дано си ме разбрал...
shadow__01 написа:
Има метални със стъклен капак за не повече от 20 лева с две фасунги вътре. Дори и със сензор за движение ако някой иска.
Че то тва 20 кинта за умряла плафониера евтино ли ти се вижда? Отива на 4 пластмасови...
Ще има да сменяш и да фърляш на воля.
Пък и да е с датчик за движение, не е повече от 15 кинта на дребно ... със стъклен плафон. :-D
:partyman:
kcom - помощник
hidrazin, баш ми е драго!
За много години :)
Че българските производители развалиха качеството през годините съм съгласен. Че много неща се водят произведени в БГ, а всъщност се правят "някъде" също е вярно. Че много Бг вносители, се "брандираха" като производители, каквито всъщност не са - също е вярно :) Турските електроматериали наистина не са лоши, ако са на ЕС сертифицираните турски производители. За китайските може да поспорим - това, което се продава в България е буклука им в повечето случаи! Винаги съм казвал, обаче че от китайско до китайско има голяма разлика и че това, че нашите вносители внасят само биташката им ширпотреба, не означава, че те нямат продукти от среден и висок клас! Друг е въпроса, негово величество Клиента дали е готов да заплати цената на такъв продукт! Колкото до цените - незнам ще се намери ли човек, който да е с всичкия си да не е на твоето мнение.
И все пак не каза имаш ли опит с тия пластмасови "тави" и имаш ли някакви преки впечатления от тях.
hidrazin - майстор
Точно с този модел не. Имам от тези влагозащитените работещи с обикновени ламБи.
Вече 5-6 години няма проблем с тех но са на "сянка" - никога не ги пече слънце и работят мноооого рядко.
:partyman:

Тема "Избор на плафониера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: