Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
този електрожен беше изкаран през зимата на студа и спря да работи отворих го беше изгорял шим регyлатора sg3525 iи резисторите по захранването смених го и елементите тръгна изкарва 56в на празен ход и като го натоваря с товарно r работи искарва 50а и пада изходното напрежение примерно на 50в което означава че работи падащата характеристика но като чукна с електрод задейства се защитата тя е тиристорна и блокира шима смених и операционния усилвател ca3140 усилваш спада върху шунта на изхода които осигурява падащата характеристика на инвертора светят и двата свето диода които индексират работата на интеграла та но пак се задейства защитата с електрода схемата е arc160-5 пълен мост има 3 платки най отгоре е платката с транзисторите и диодите перпендикулярната платка е управлението средната е с 3 импулсни трафа работещи в паралел дросела и шунта ни отдолу е захранването четох че променят входния делител по защитата но пипам нищо послеслов ..обеснявам подробно какво съм какво съм направил и какво съм прочел и искам мнението за ремонта а не давам акъл
DMN - майстор
маистора 60,
Нали си маИстор бре, ние тука повечето сме любители и самодейци. Каква помощ търсиш?
valentino76bs - майстор
Обърнете се към pansim ,той се занимава с такива ремонти!
Инженер Ганев - напреднал
маистора 60 написа:
............. и като го натоваря с товарно r работи искарва 50а и пада изходното напрежение примерно на 50в което означава че работи падащата характеристика но като чукна с електрод задейства се защитата тя е тиристорна ...........
Този проблем ми е познат, но имам важен въпрос, колко ома е това товарно R с което уж работи, а на заварка не ще?

Това товарно R трябва да е нещо като реотан с дебела жица поне 3мм\2, съпротивление по-малко от 1 ом, с подходящи дебели гъвкави проводници 4мм\2, и като ги допреш на изхода трябва да хвърчат искри и след като ги задържиш за 10-на секунди жицата на реотана трябва да зачервенее, така се пробват тези електрожени с товар.
lz1wvm - специалист
маистора 60 написа:
..обеснявам подробно какво съм какво съм направил и какво съм прочел и искам мнението за ремонта а не давам акъл
Ако качиш една схема на електрожена,и това което си правил,мисля че ще стане с по-малко обяснения,и с по-вече практични съвети.

Тема "ремонт на инверторен електрожен awi arc200" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: