• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Razer_86 - специалист
Здравейте колеги. Може ли някой да ми обясни какво представлява това и как работи. Предполагам че е някаква защита защото фазата идва от входа на контактора минава през това чудо и отива в стопа и при претоварване трябва да изключи но не съм сигурен. Нека специалистите да кажат.
[img]IMG_20171226_002937.jpg[/img]
Razer_86 - специалист
Нещо немога да прикача файла???? :?
FM STEREO - специалист
Файл може да споделиш от тук:
http://dox.abv.bg/files/sharenof копираш линка и го постваш в коментар, имай предвид, че линковете имат срок на валидност и след няколко дени те са невалидни.
petromaniq66 - специалист
А защо спестяваш модификацията на контактора? И сами можем да го видим в нета.
Razer_86 - специалист
Последна промяна от Razer_86 на вт дек 26, 2017 4:15 pm, променено общо 1 път.
petromaniq66 - специалист
То това чудо си е баш контактора. Защитата управлява електромагнита му, тъй като нормално е проектиран с бутони пуск и стоп разединява блокиращата секция. Ако има изобщо някаква външна защита, че "фазата да ти идва отвън". Нормално е даже и 3 фази да идват отвън и да излизат отвътре.. е и нула дрябва да идва отвън, ако работното напрежение на соленоида е 220В. Така представени контакторите нямат никаква защита, освен предпазителя към който са свързани.
Последна промяна от petromaniq66 на вт дек 26, 2017 4:27 pm, променено общо 1 път.
Razer_86 - специалист
Нещо не ми се получават нещата тука с това споделяне :x незнам дали се вижда става въпрос за това нещо
http://dox.bg/files/dw?a=6483c035ee
Та фазата която е за управляващата верига минава първо през това после отива в стоп, пуска и се връща пак в контактора. Контактора е с бобина на 380в
petromaniq66 - специалист
Стопа ти е нормално затворен а пуска е норм. отворен. Стопа трябва да разединява блокиращата секция на контактора. Повече изображения не трябват. Тъй като гледам защитата е против офазяване на корпус, а не максималнотокова. И пак казвам работи като бутон стоп. Къде видя че бобината е 380. То така изкаран от боклука с разхвърчани кабели... поне една прахосмукачка да беше му пуснал не да се зверим на сенчестите прашасали кадри.
Последна промяна от petromaniq66 на вт дек 26, 2017 4:53 pm, променено общо 1 път.
Razer_86 - специалист
Благодаря на отзовалите се колеги ще навържа контакторите и преди да ги пусна пак ще кача 1-2 снимки преди да ги пусна да видим дали няма да има пушещи ефекти :-D
hidrazin - майстор
Това от последната снимка е точно термична защита РТБ-01.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на ПВ на 380в" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: