• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Там НЯМА вентилационни отвори. Просто не им е мястото там щото няма какво да вентилират.
Това го знае всеки дето малко от малко е човъркал микровълнови.
Ако питащия не беше толкова ... и беше сравнил издатините които има вътре във фурната (на задната част) с мнимите "отвори" нямаше да задава такива ... въпроси.
Прикачен файл:
Goren furn.jpg
Goren furn.jpg (71.3 KиБ) Видяна 985 пъти
:partyman:
DMN - майстор
Аз не знам кой какво знае и колко микровълнови фурни е отварял, но току що пробвах на моята микровълнова(друга марка), която има такива отвори на същото място, пробвах следното и съвсем простичко. Сложих чаша вода във фурната зададох време 1 минута и я стартирах. След това запалих клечка кибрит в близост до отворите, пламъкът започна да се изкривява и засмуква точно от тези отвори, от разстояние 20 см., при доближаване на пламъка до около 5-6 см. той загасна от всмукването на въздуха.
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
hidrazin написа:
Там НЯМА вентилационни отвори. Просто не им е мястото там щото няма какво да вентилират.
Това го знае всеки дето малко от малко е човъркал микровълнови.
От снимката ти е видно, че всъщност изобщо не е нужно да е "човъркал", а само да я е отворил и погледнал вътре :-D
Питащият никога, не се е занимавал с микровълнови:
Hoвoceлckи написа:
Имам една Мидея от незапомнени времена. Работи си и никога, нищо не й се е повреждало, но рекох малко да се подновим ...
Просто не му се е налагало. Неведнъж съм казвал, че не си изкарвам хляба с тоци. Те са първата ми любов и няма как да се отрека от тях. Но нямам претенции, че съм "бог" в областта, нито че няма нещо, което да не знам и да не съм правил ... за разлика от теб и lov-чанлията :callsign:
Все пак искрено благодаря! Тези издутини изобщо не се забележават, освен ако не бъде осветено с допълнителен (външен) източник.
hidrazin - майстор
Hoвoceлckи написа:
...От снимката ти е видно, че всъщност изобщо не е нужно да е "човъркал", а само да я е отворил и погледнал вътре :-D
Е ся последно кво, ще махаш ли лепенката за да "вентилираш" ??? :-D
Иначе DMN пък ми даде жокер за размисъл. Никъде в нета не намерих свястна термография на микровълнова.
Само това на NATIONAL GEOGRAPHIC:
National Geographic - infrared camera to show a microwave oven in action.
Там ясно се вижда кое в една микровълнова има нужда от охлаждане - магнетрона.
И за тази цел е предвиден вентилатор. А вентилатора са му напълно достатъчни страничната и задната решетка.
Тази изпъкнала част на фурната отзад има две основни предназначения.
1.Малко увеличава обема на фурната.
2.Най-важното предназначение е защита от глупаци.
Много хора си тикат микровелето направо до плочките/стената или до гърба на кухненското.
Това изпъкналото отзад предотвратява запушването на "жизненоважните" вентилационни решетки.
Та ако това бяха наистина необходими отвори за вентилация, щеше да е "майко мила"...

Изображение
:partyman:
P.S. Сега трябва да се наканя да срещна една микровълнова с термокамерата... :?
Hoвoceлckи - майстор
Защо сега да махам лепенката? Нали за това попитах и ти ми отговори (естествено без да си спестиш сарказма). Благодарих ти. Дължа ли ти още нещо?
За небутането до стената си има ограничители ("крачета").
Издуването назад го виждам точно с цел увеличаване обема с минимум разходи и евентуално олекотяване. Защо обаче са набити навътре тези форми :? Не мисля, че е просто дизайнерско решение?
hidrazin - майстор
Hoвoceлckи написа:
За небутането до стената си има ограничители ("крачета").
Издуването назад го виждам точно с цел увеличаване обема с минимум разходи и евентуално олекотяване. Защо обаче са набити навътре тези форми :? Не мисля, че е просто дизайнерско решение?
Едни пластмасови крачета няма да спрат потребител твърдо решен фурната да му е прибрана до стената. :-D
Лепенката - ми на нея ти се намира продуктовия номер на фурната. Каква гаранция без номер?
Отворите - в инструкцията към твоята фурна има нарисуван начина на монтаж. Там е нарисувано 0 сантиметра отзад - демек няма нужда от охлаждане точно там.
Набитите навътре форми - да, не са само дизайнерско решение но за тях ще ти спестя "сарказма" ми. :-D
Ай ползвай си я със здраве и кат се развали питай тук (след гаранцията де).
:partyman:
lov - майстор
Що бре за тия роги вътре такава хубава тема щеше да се получи. Имаше да хвърчат един формули за обемни резонатори и изравняване на напрегнатостта на полето вътре. :lol:
hidrazin - майстор
lov написа:
Що бре за тия роги вътре такава хубава тема щеше да се получи. Имаше да хвърчат един формули за обемни резонатори и изравняване на напрегнатостта на полето вътре. :lol:
Опазил ме оня горе от такава тема.
И от учебника по ТРВС.... :vom:
:partyman:
lov - майстор
:prayer: И мене и мене.
Кат чуя за това и почвам да си приплювам в пазвата и въртя кат пумпал. :lol:
:partyman:
kozl - майстор
Следя я темата без желание да се записвам. Обаче нуждата ме накара.
Снощи микровълновата Самсунг отказа. Ни цифри, ни вопъл ни стон. С предишната фурна Конеглиано се случи подобно като в тази тема, но преди да я оправя вече се сдобихме със Самсунга. След половинчасово дирене на Конеглианото по мазе и гараж, си припомнихме, че сме я харизали.
Обаче след неуспешното издирване Самсунга се събуди и проработи :shock:
Първото което ми идва наум е възстановяема термична защита. Дали :?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Керамични кондензатори." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: