Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
thebugger написа:
...Трафа е огромен, на гърба на усилвателя има 8 бройки KD503. Дори и да поддържа само половината от общото им разсейване, пак трябва да е поне за 500W този траф, ...
Що за детински/ученически разсъждения??? Как реши че трафа е минимум 500W, щото те е ударил здраво по палеца на левия крак ли? :-D
Първо - транзисторите са сменяни. Оригинално е с 2N3055 или BD130.
Второ - усилвателя е 2х50W синус, което автоматично означава че трафа е около 200W.
Така се оразмерява усилвател - сбора от мощностите на всичките канали (синус) умножено по две.
То така си пише и в мануала на усилвателя - консумирана мощност при 220V 200W а при 240V 220W.
Трафа е ни по-малко, ни повече от 200W. Вторичните "яки" намотки са 2х20V и това ясно се вижда от схемата.
Прикачен файл:
SV140.jpg
:partyman:
thebugger - специалист
Установих вече че са 2х20, обаче мисля че този траф може да се направи по мощен. Ако се водиш по тези правила, можеш 500W да изкараш от тоя траф http://constructor.bg/shop/pages.php?page=1760 . Мисля да го пренавивам.
shadow__01 - майстор
thebugger написа:
Установих вече че са 2х20, обаче мисля че този траф може да се направи по мощен. Ако се водиш по тези правила, можеш 500W да изкараш от тоя траф...
Не може да изкараш 500W от магнитопровод за 200W както и да го пренавиваш.
thebugger - специалист
Ами според този сайт имам достатъчно сечение за 500W http://constructor.bg/shop/pages.php?page=1760
hidrazin - майстор
Само дето никой не разбра какво ти е сечението на магнитопровода и какъв тип е...
:partyman:
ESPACE - майстор
shadow__01 написа:
thebugger написа:
Установих вече че са 2х20, обаче мисля че този траф може да се направи по мощен. Ако се водиш по тези правила, можеш 500W да изкараш от тоя траф...
Не може да изкараш 500W от магнитопровод за 200W както и да го пренавиваш.
Може да ги изкара, ама ще е за кратко.

Тема "Информация за траф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: