Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
thebugger - специалист
Ми тя сивата е за 220V напрежение, а бялата за 240V. Малка е разликата 300-400mV. Надявах се поне 27-28V да вади тоя траф, щях да си спестя 60лв за траф. Имам и един много хубав тороидален 300VA, но само първична има, а тия не стават за навиване :D
gogo7777 - майстор
....дописах в предния пост. :|
Lisko - майстор
plamen6703 написа:
Кое точно ти "звъни" и колко ниско съпротивление има "първичната" намотка :-D
Очевидно е какво му звъни - омметъра като е опитвал да определи кое какво е.
Идеята ти с лампата какво ще покаже? Че двата ома "изневиделица" станаха повече. Но това е тривиално и с нищо не помага.
thebugger - специалист
Не, идеята на лампата е да ограничи максималния ток през трафа, ако уфлянкаш нещо да не изпърди някоя намотка.

П. С. Интересно ми е ако наистина намотките са паралелно. Така напрежението ще е двойно, но дали ще издържат на тока. Също го има и проблема, ако не са перфектно балансирани двете намотки, едната ще индуцира повече от другата.
gogo7777 - майстор
Нема ядове, стига тока на празен ход да не е голям и броя навивки да е достатъчен според сечението на проводника.
plamen6703 - майстор
Lisko написа:
plamen6703 написа:
Кое точно ти "звъни" и колко ниско съпротивление има "първичната" намотка :-D
Очевидно е какво му звъни - омметъра като е опитвал да определи кое какво е.
Идеята ти с лампата какво ще покаже? Че двата ома "изневиделица" станаха повече. Но това е тривиално и с нищо не помага.
Идеята с лампата може да помогне на човек, който знае какво прави :wink: на човек, който не знае какво прави "омметъра" му звъни :-D :partyman:
thebugger - специалист
Ами тя лампата си свети на празен ход. Сложих една 10W за най-сигурно и при паралелни намотки прави пад 160V. Със нея тока на покой ми е около 60мА.
thebugger - специалист
Не мисля че ще стане с паралелните намотки. Паралелни източници на напрежение не се слагат никога паралелно, освен ако не си 100% сигурен че потенциалите са им еднакви, а тук май не са.
gogo7777 - майстор
До сега да бях изчислил броя намотки, премерил тока и евентуално включил в мрежата без никви ламби :lol:
Ама аз не съм си навивал трафовете за космическа совалка, а за обикновенни захранвания и то далеч от теорията и сметките кое, как и т.н......за сега нямам лош траф. Ама ти си знаеш де.....кат те е шубе купи си траф за точните ти нужди....и те така :wink:
thebugger - специалист
Ами ще проверя какви се възможностите за пренавиване на този траф. Тороидалния няма как да му навия вторична, но ще го разтворя тоя и ще видя дали ще стане.

Тема "Информация за траф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: