Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
thebugger - специалист
Здравейте, някой има ли някаква информация за захранващия трансформатор на Grundig SV140. Изглежда доста масивен и ако вади напреженията които са ми нужни мога него да използвам за токоизправителя. Но има по него супер много кабели, не мога да определя кои са захранващите, кои са изходните.

Прикачен файл

_20171229_190009.JPG
plamen6703 - майстор
Това са елементарни неща, които ако не знаеш как да ги определиш, значи не трябва да се занимаваш с направата на никакъв токоизправител!
Трябва да седнеш да прочетеш някоя друга книжка свързана с електротехника и електроника, с въпроси по форумите не може да се научи нито електротехника, нито електроника. :partyman:
thebugger - специалист
Трафа беше с галетен превключвател за 110V/220V. Първичната му има толкова ниско съпротивление, че при проверка кое от превключвателя къде отива - всичко ми звънеше. Айде поне знам коя е вторичната, но не ми се проверява на сляпо дали е на 220V или 110V - да ми избухне в лицето.
plamen6703 - майстор
Кое точно ти "звъни" и колко ниско съпротивление има "първичната" намотка :-D
thebugger - специалист
Много ниско (2-3 ома) Трафа е огромен, на гърба на усилвателя има 8 бройки KD503. Дори и да поддържа само половината от общото им разсейване, пак трябва да е поне за 500W този траф, нормално е да има ниско съпротивление на първичната. Значи имам 2 бели (дебели) кабели на първичната, останалите са тънки, а вторичната знам коя е.

П. С. И правилната схема ако може да прати някой, ще помогне много. Нещо не мога да я намеря в нета, а при такъв трансформатор със сигурност пише какъв цвят кабел за какво се отнася.
plamen6703 - майстор
Свържи една лампа /40-60W/ последователно на първичната намотка да видиш какво се случва, като чета какви ги пишеш, много неща не знаеш :)
thebugger - специалист
Работата е там че не знам коя е първичната. Ето схема на намотките на трафа. Аз виждам 2 варианта на свързване тук - бяло и черно се подава захранващото и се окъсяват червено и синьо или се окъсяват черно и синьо както и бяло и червено и се пускат паралелно намотките.

Прикачен файл

Screenshot_20171229-194321.png
gogo7777 - майстор
Пусни го на цялата намотка.....
Мост между червена и синя, а подаваш напрежение на черна и бяла. :wink:
Последна промяна от gogo7777 на пет дек 29, 2017 8:08 pm, променено общо 1 път.
thebugger - специалист
Да, успях да го разгадая, червена и синя са на късо а напрежението се подава черна и сива (или бяла). За съжаление на изхода ми излиза 19.7V, а мен ми трябват 30V. Този траф няма да свърши работа :/ Единствено го виждам с удвоител на напрежение да стане, обаче не знам дали трафа ще издържи.
gogo7777 - майстор
През сивата, колко волта изкарва?

ПП....варианта с паралелното свързване на намотките не е съвсем умрял :-D ....тогава ще имаш нужното напрежение, че и в повече даже. Измери тока на празен ход и определи броя навивки на волт и то ще си покаже дали може така да се свърже. :wink:
Последна промяна от gogo7777 на пет дек 29, 2017 8:41 pm, променено общо 1 път.

Тема "Информация за траф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: