• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
+1 към мнението на moimoimoi
malgitobi написа:
А проблем ли ще е, ако вържа мостов 1.5мм2 (идва отдолу) с 2.5мм2 (който купих сега) за осветлението?
Такъв ми продадоха в магазина, защото нямаше 1.5мм2, а само 1мм2 и 2.5мм2 и продавачката ми каза да взема по-големия. Обаче сега си мисля, нали имат различни съпротивления и т.н., това проблем ли е и да ходя ли да търся 1.5мм2 на друго място или няма значение?
Няма ли в един момент да стане някакъв проблем? По-тънкият има една пропускливост, по-дебелия има друга. Звучи глупаво, но си го представям като два вида водопроводни тръби и ми се струва, че ме излъгаха в магазина?
От гледна точка на електропроводимост и устойчивост не са те излъгали. Но ако продавачката трябваше да работи с него - вероятно щеше да избере 1 мм2.
krasi92 - майстор
С 2,5 си се работи нормално.Наложи се смяна на лампи и ключове с 4 квадрата от онова време дето е твърд като арматурно желязо а изолацията трябва да я грееше с оксижен да омекне-е с това се работи трудно но пък проводимостта е гарантирана :-D :-D :-D .
moimoimoi - майстор
krasi92..........как ще вържеш двоен девиатор ако от конзолната кутия излизат 5-6 жила 2,5мм*......цял ден ще псуваш тоя дето е пускал дебелите кабели
1,5мм* си носи 2000вата без проблем, а това са 400лед крушки по 5 вата
а в едно-времешните къщи всичко е на 1-2 бушона и всичко е с един модел кабел...какъвто е имало
fox_vt - майстор
То зависи от конзолата,има някои дето и двоен по 1мм2 едвам събират.
krasi92 - майстор
Само единични ключове и контакти бяха като навсякъде беше осигурена проводимост.Това са имали с това са работили хората.
gogo7777 - майстор
krasi92 написа:
Това са имали с това са работили хората.
А сега до всеки контакт се теглят жици, че и по три даже и дебели за по-сигурно..... и всеки със собствен бушон. Една спайка не могат да направят като хората... дай им клеми :lol:
Тука всеки ден има поне двама с лабави нули и търсещи помощ. Е как така се разлабват тия нули :lol:
:drinkers:
petromaniq66 - специалист
ЗА да има електромагнитна индукция - трябва да има ток, как ги измислихте не знам. Връзката е чисто капацитивна, а оня съфорумец с пресуканите кабели да има да взема.
nikolov333 - майстор
"Оня съфорумец с пресуканите двойки", взе каквото му е полезно от поста ти и благодари за споделените знания... :bear:
  • 1
  • 2

Тема "Двужилен мостов, включен САМО един проводник към фаза, показва фаза и на другия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: