• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте и честита нова година.
Имам идея да използвам ip камера,за наблюдение на новородено бебе вместо бебефон.Идеята е да се сложи камерата пред/над креватчето и в реално време да може да се наблюдава звук и картина през устройство / pc или смарт телефон/Запис на видеото не ми е нужен, а само live наблюдение.Въпросът ми е към какъв модел камери да се насоча, и дали ми е нужно друго освен камерата, рутер и устройството през което се наблюдава.

С пожелание за приятна вечер.
Gadnyara - специалист
Задължително с IR подсветка. Другото сте изброили.
Модел - каквато можете да си позволите. Примерно, аз имам Dahua C15 в един склад и съм доволен от нея, но не бих платил клиентската й цена. Подарък ми е.
.........
Въпреки, че разполагам с няколко типа камери, с жена ми ползваме бебефон. Само звук, но това е достатъчно. Ако трябва да гледаме монитор/дисплей/телевизор през цялото време, по-добре да си стоим при детето. А бебефона транслира звук, само когато се размрънка бебока. На Моторола са добри. :wink:

Ако много се отклоних от въпроса - извинете.
Gadnyara написа:
Задължително с IR подсветка. Другото сте изброили.
Модел - каквато можете да си позволите. Примерно, аз имам Dahua C15 в един склад и съм доволен от нея, но не бих платил клиентската й цена. Подарък ми е.
.........
Въпреки, че разполагам с няколко типа камери, с жена ми ползваме бебефон. Само звук, но това е достатъчно. Ако трябва да гледаме монитор/дисплей/телевизор през цялото време, по-добре да си стоим при детето. А бебефона транслира звук, само когато се размрънка бебока. На Моторола са добри. :wink:

Ако много се отклоних от въпроса - извинете.
Благодаря Ви за отговора, все още се чудим кое е по-добре и събираме мнения.Мислим си че с видео ще бъде по-удобно за следене когато не сме в стаята.
Lisko - майстор
Може да не купуваш камера ако имаш стар (но смарт) телефон. Или ако приятел има и не му трябва за нищо. Аз имам и бях намерил безплатен ап чието име вече забравих, защото след първоначалната еуфория се сетих че няма какво да наблюдавам ;-)
Нито бебе, нито куче.
Стария телефон не е необходимо да има нито план, нито дори сим карта. Само уайфай.
torbalan - Дървен философ
Какво толкова има да го наблюдаваш...

Като надуе гайдата, ще се сетиш веднага, че трябва да идеш при него... Нашите дигаха децибелите от 0 до 100 за по-малко от секунда. :)
И най-важното, да си относително трезвен :)

П.П.

Може би би имало смисъл за случаи, в които сте на купон... Но при нас нямаше успеваемост с подслушващи устройства...

Големия гад беше успял да ни приспи и двамата и в 3 сутринта да се появи в нощния бар на хотела по памперс....
naB4o - специалист
Ползвах смартфон с приложение IP webcam, има и други, но това имаше и звук. Но се получаваше лаг. Имахме бебефон тип уоки токи, ама го върнахме заради проблем. Чувахме рева през две стаи, а бебефона нямаше реакция... Сега купихме един видео бебефон за 89 лв, чакахме го да падне от 150... И сме доволни, "майката" и стои в стаята, насочена към леглото. Има два режима, постоянн стрийм, и само при звук. Екстрата за ИЧ е правилна, като гледаш си имаш нощно зрение. Другото тяло е с вградена батерия и си го носиш с теб. Удобно е, понеже имаме няколко метра отдалеченост от спалнята и жената може да си върши работа. Иначе и нашия реве силно, ама понякога през 2-3 врати не се чува.
Ще кажа марката ако искаш, за да не става реклама.
valentino76bs - майстор
Lisko написа:
Може да не купуваш камера ако имаш стар (но смарт) телефон. Или ако приятел има и не му трябва за нищо. Аз имам и бях намерил безплатен ап чието име вече забравих, защото след първоначалната еуфория се сетих че няма какво да наблюдавам ;-)
Нито бебе, нито куче.
Стария телефон не е необходимо да има нито план, нито дори сим карта. Само уайфай.
Kak става?
Lisko - майстор
Много лесно. Разтърси се в гугъл стора или апъл стора, взависимост от телефона. Единия работи като сървър (тоя с камерата) другия като клиент (гледа). Слагаш си парола и така. Няма нищо сложно.
Имало лаг - е какво като има лаг, ти и без друго не можеш да дотичаш на секундата.
  • 1
  • 2

Тема "Използване на Wi-Fi камера." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: