• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Lutchezar - майстор
Не е мой, но точно е нечий човек. Това което знам е че не плаща такива пари.
krasi92 - майстор
Ако е човек на които може да се има доверие може да работи.
Засега според тези, които са коментирали по-добре да си остана в IT.
Има ли по-добре заплатени занаяти от IT сектора?

Поздрави,
Chefo77 - майстор
пон ное 29, 2021 11:21 amicaka3 написа:
Засега според тези, които са коментирали по-добре да си остана в IT.
Има ли по-добре заплатени занаяти от IT сектора?

Поздрави,
Във всяка професия има по-добре заплатени от редовите в IT сектора. Въпросът е, че базата в твоя сектор е по-добре заплатена, условията на труд са по-добри, рисковете са по-малко, ...
ky-kyy - майстор
пон ное 29, 2021 11:21 amicaka3 написа:

Има ли по-добре заплатени занаяти от IT сектора?

Що не станеш олигарх. Гледам, добре е платено, щото се возят на майбах, ферарита....купуват си яхти, самолети, футболни отбори, даже и правителства...... :?
krasi92 - майстор
А може да пробва и за космонавт. И там едно излитане и после пенсионер.
engineer - специалист
Леле. темата е пусната точно преди 4 години и още е актуална. Вероятно Автора отдавна е станал електротехник. Като гледам какви теми има тук, със сигурност е напреднал над повечето съфорумци и вече хич не го е еня за вашите отговори
Глей ся теми:
Свързване на нагревател на бойлер
Агрегат директно в контакта?
Акумулаторна отвертка-заминала батерия
Бойлер 10 литра Елдом
Тока приписва?
Нямам ток в гаража
свързване на спот
Монофазен ток за трифазна инсталация

И това само от последните 2 страници
Пък като чета отговорите . . . бърша сълзи.
silent - майстор
И на теб какъв ти е проблема...това е форум направи си сам...не е сорбоната...дано поне като си толкова нахакан не си от инженерите дето ако си загубят дипломата никого не могат да убедят че са трошили 5 г. парите на мама и тати за вишо...
engineer - специалист
Fri Nov 26, 2021 5:21 pmicaka3 wrote:
Не съм автора.

Здравейте на всички!
Прочетох коментарите, аз също имам желание да се развивам като ел.техник. В момента работя в IT сферата и отделно на обекти като ел.техник
(от 1 месец).
Въпросите са ми има ли достатъчно търсене на тези (ел.) услуги с цел докарване на приличен доход за София ( 3 000лв нето е приличен за мен)?
Да си остана ли в IT сектора или да се ориентирам към електрото докато имам време на 25 съм?
Това, което виждам в jobs за ел.техници е от порядъка на 1500лв до максимум 2000лв нето ( за хората с опит тази цифра променя ли се или си е константа).
Наистина, моля нека изкажат мнението си хора, които са в тази сфера и имат преки наблюдения.

За тези, които ще кажат - не гледай парите... един хляб стана 2лв.

Поздрави,
Искаш да се развиваш с 3000нето...на пълни осигуровки....5дневна работна семица....що не със служебна кола компютър телефон и секретарка....ти къде живеш ....в облаците или.....това дето ти се ще и за развитите не е реално...


че аз си имам 5 дневна работна седмца, служебен телефон, 2 служебни компютъра, служебни коли според нуждите, секретарка още нямам. И не живея в облаците. И това съм си го постигнал с яко бачкане. Естествено, имам и работни дрехи, каска и куфари с инструменти. Да не се чудиш, но в някои фирми и IT специалистите понякога слагат каски и работни дрехи. СисАдмина дори има чук в куфара си. Никой не знае за какво точно го ползва.
icaka3 пожелавам Ви успех. С бачкане и ентусиазъм се постигат тези неща дори в България, без особено значение дали си IT, елтехник, дърводелец, . . . Хващаш се и го правиш.
И на теб какъв ти е проблема...това е форум направи си сам...не е сорбоната...дано поне като си толкова нахакан не си от инженерите дето ако си загубят дипломата никого не могат да убедят че са трошили 5 г. парите на мама и тати за вишо...
Сорбоната се пише с главна буква.
silent - майстор
Хем нахакан хем яко комплексиран и сдухан...да беше казал какви са ти колите...марката на чука да помечтаем и ние.... Пък и ако ни опишеш хипотетичната бъдеща секретарка нй-добре без дрехи направо ще ни закопаеш..
Пъ.съ. Дреме ми за сорбоната ...лошото е че така и не разбрах какво искаше да кажеш с включването си в темата освен колко много си успял...вземи човека при теб с 4000бруто като си толкова отворен -толкова иска 3000нето пък квот може може ...на тва дет не може ще го научиш...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Как да стана електротехник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: