• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Проблемът ми е следният... завърших висше икономическо образование по настояване на моите родители, които казаха, че няма да платят за образование в друга сфера, а аз винаги съм искал да стана електротехник. Проблемът е, че нямам право на втора държавна поръчка, а нямам необходимите финанси да изкарам още 4 години в технически университет, за да завърша електротехника.
Искам да попитам има ли начин да изкарам някакви курсове или възможно ли е да стана електротехник без да имам средно или висше електротехническо образование? (средното ми е пак с профил икономика по настояване на родителите ми).
Регистрирах се в бюрото по труда, но там ми казаха, че имали курсове само за строители и за счетоводство и то само за хора със средно образование, които имат нужда от допълнителна квалификация, а не за висшисти.
Няма ли някакъв начин да получа сертификат, категория или нещо подобно за около 2 години примерно и да последвам мечтата си да работя това, което ми е на сърце и да се изнеса най-после от жилището на нашите, които така ми объркаха живота...
Благодаря ви, че прочетохте всичко това и искрено се надявам да има надежда за мен. Вечно ще съм ви благодарен и задължен, ако ми помогнете!
torbalan - Дървен философ
Ако можеш си започни работа по специалността.

Все някъде има курсове за електротехници. За тази работа висше не е необходимо.

п.п.

Можеш да се обърнеш към някоя фирмите, предлагащи такива курсове.
Chefo77 - майстор
+1

Нищо не пречи докато работиш по специалността си, да завършиш курсове или при неистово желание - да запишеш задочно електротехника.
Antonii - майстор
Частни школи за преквалификация в момента има под път и над път. Така, че това е начина. Другия начин е към някой техникум с такава специалност.
Едно време аз така завърших едни курсове за асансьорен техник бяха с продължителност около 3 месеца.
Иначе незнам вашите родители какво са си мислели, но един специалист в областта на електротехниката първо може да изкарва повече от един счетоводител дори и в БГ, а отделно специалността се котира много добре и в чужбина. Дори в някои държави хора с такава специалност се търсят с приоритет.
А човек завършил електро специалност в Технически университет и да е на борсата на труда, то няма такъв. Повечето започват работа още по време на следването.
kozl - майстор
Viktor90 написа:
Проблемът ми е следният... завърших висше икономическо образование по настояване на моите родители, които казаха, че няма да платят за образование в друга сфера, а аз винаги съм искал да стана електротехник. Проблемът е, че нямам право на втора държавна поръчка, а нямам необходимите финанси да изкарам още 4 години в технически университет, за да завърша електротехника.
Искам да попитам има ли начин да изкарам някакви курсове или възможно ли е да стана електротехник без да имам средно или висше електротехническо образование? (средното ми е пак с профил икономика по настояване на родителите ми).
Регистрирах се в бюрото по труда, но там ми казаха, че имали курсове само за строители и за счетоводство и то само за хора със средно образование, които имат нужда от допълнителна квалификация, а не за висшисти.
Няма ли някакъв начин да получа сертификат, категория или нещо подобно за около 2 години примерно и да последвам мечтата си да работя това, което ми е на сърце и да се изнеса най-после от жилището на нашите, които така ми объркаха живота...
Благодаря ви, че прочетохте всичко това и искрено се надявам да има надежда за мен. Вечно ще съм ви благодарен и задължен, ако ми помогнете!
Завършил си висше икономическо образование - браво, има надежда за теб.
Как един завършил си представя електротехника в действие?
Що ти душа сака да дръпаш кабеляци за жлъти стинки :?
plamen6703 - майстор
Viktor90 написа:
Проблемът ми е следният... завърших висше икономическо образование по настояване на моите родители, които казаха, че няма да платят за образование в друга сфера, а аз винаги съм искал да стана електротехник.
Вики, това да ти е проблема :) ти имаш най-важното, това е желанието да учиш. Имаш ли желание да учиш, ще станеш не само електротехник, може и електрончик да станеш, може в друга сфера да се реализираш. Тук във форума електротехниците са няколко човека, всичко останало са жичкаджии, които работят по "слух" :cool:
Ако твърдо си решил да не се занимаваш с икономика, потърси работа в някой сервиз за ремонт на домакинска техника. В началото ще ти дават дребни неща за ремонт, за дребни пари на месец. Постепенно с четене, учене и работа ще се случи това, което искаш. Колегата "Николов" от форума е завършил икономика, но с четене и учене има инженерни знания по електротехника и не само...Пак ти казвам, важен е мерака /желанието/ за работа, другото се учи!
Желая ти успех :partyman:
fbr - майстор
Я виж първо в джобса заплащането на кои електроспециалности е по-добро и тогава давай ценните си съвети.
torbalan - Дървен философ
fbr написа:
Я виж първо в джобса заплащането на кои електроспециалности е по-добро и тогава давай ценните си съвети.
Единственото по-ценно е, че (за сега) ако знае английски и има документ за електротехник, още утре може да започне работа във Великобритания. Докато с икономическото образование там е много съмнително дали изобщо ще може да си намери работа.

Иначе като икономист (това не е нпеременно и само счетоводител) със сигурност ще печели по-добре.
DMN - майстор
plamen6703 написа:
Ако твърдо си решил да не се занимаваш с икономика, потърси работа в някой сервиз за ремонт на домакинска техника. В началото ще ти дават дребни неща за ремонт, за дребни пари на месец. Постепенно с четене, учене и работа ще се случи това, което искаш.
Ти си човекът за случая, вземи го при теб :) .
:partyman:
naB4o - специалист
Аз пък съм слаботоков инДженер, и след това завърших второ средно за техник очна оптика. Висшето, не че ще ти е излишно (няма излишни знания), но един по сгъстен, сбит, и динамичен курс, ще ти е по-полезен. Или поне за началото. Докато учих в ТУто, бях консултант в мебелен магазин, и допълнително ел-поддръжка леко нелегално. Сега съм с различен занаят както казах, вече 8ма година. А не бях и предполагал, че ще занимавам с това.
Успех и попътен вятър.
П.С. аз се махнах от нашите втори курс и не бях най-добре финансово, но пък успях лека полека да се оправя. С работата си изкарвах прехраната, и сметките макар и по-оскъдно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Как да стана електротехник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: