• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
Със сигурност се изкарват добри пари, ако те ТЪРСЯТ за работа, било като електротехник, било като икономист. Ако ТЪРСИШ работа като електротехник или икономист се изкарват пари колко ти дадат :-D
Казвал съм го и друг път по други поводи, добър майстор /специалист/ не търси работа, а го търсят за работа! :partyman:
DMN - майстор
Пламене, ако ще говориш само празни приказки, ние твоите такива ги знаем. Вземи момчето в твоя сервиз, ако чак толкова си решил да помагаш. Защото съвета, който му даваш да започне работа в сервиз за домакинска техника, аз нещо въобще не го намирам за сериозно. Кой отговорящ за сервиз на техника, ще вземе човек, който не познава, само защото имал желание да се занимава с електротехника? И ще го назначи на работа, и ще му повери ремонт, пък бил той и дребен. Никой няма да го вземе на такава работа при тези условия, ако не му е познат, ще го отсвирят директно.
vandu - специалист
Като за начало е хубаво да кажеш какво разбираш под "електроехник". Защото това е доста широко понятие, също като лекар.
С какво ти е интересно да се занимаваш: с ел. инсталации, дали да поддържаш машини, ремонт и поддръжка на ел. двигатели, трансформатори и генератори, въздушни мрежи и т.н.
Аз много напирах за двигатели и трансформатори ниско и средно напрежение, пък се оказа че в тази сфера не плащат толкова много, особено за човек без стаж. И от начало си работех с кеф, ама като ми се роди дете ...
sts - специалист
Вики потърси работа в електротехническите фирми като икономист и развивай хобито си по електротехника.
В такава фирма ще се свържеш с електротехници и електроинженери които могат и нагледно
да покажат кое как се изпълнява в реален процес.
Без много четене не може да мине.
DMN е прав че като непознат трудно някой ще те вземе но трябва да се опита.
plamen6703 - майстор
В "електротехническите" фирми може да потърси работа като общ работник по монтажа, като помага на работата на електромонтьорите. След време като се убеди /разубеди/, че това е неговата работа, ще дойде ред и на курсовете и на квалификационната група и ред други неща свързани с упражняването на професията. Като пък види, че не е неговата работа, може да потърси реализация като икономист. :partyman:
nikolov333 - майстор
И аз имах подобна дилема в избора на специалност за образованието ми и то още от средното училище. Влечеше ме програмирането и компютърните специалности и ходих на курсове, но по мое време, за да учиш информатика искаха математическа гимназия. Затова не можах да запиша средно специално.. После исках да следвам висше Архитектура, но и там математиката ми провали нещата. Започнах държавна работа и се ожених та се налагаше да работя и уча.. затова завърших Финанси- задочно във филиала на икономическия университет. Понеже не ми харесваше сигурната държавна служба с корупционен елемент, направих собствена фирма и напуснах по мое желание.. :-D Началото на собствен бизнес е трудно и първите седем години работиш за име и клиенти, но можеш да избереш някоя печеливша дейност свързана с интересите ти и да се пробваш да издържиш. Ако си поставил правилно приоритетите и принципите в отношенията в клиентите си ти гарантирам успех. Лошото и хубавото на частния бизнес е, че нямаш работно време, но опеделено си заслужава.. :-D
lov - майстор
Както сте го почнали да му обеснявате утре в темата ще се излезе че тоя занят къща не храни и едва ли не ще го докара до просешка тояга.
Николов и аз съм като тебе. Завърших МГ с профил програмиране. Ама после ударих на камък с електртехническа специалност в ТУ. Записх технология на машиностроенето с явната идея на по късен етап да успея да сменя специалността. Да ама не годинките се изнизаха бързо и добре че после се измъкнах та почнах работа по хоби и мерак. И не че после някой ми е дирил диплома взех че записах задочно промишлена електроника. А тогава имаше и една камара отпуски за сесиите та най вече заради тях че бях почнал начастно малък бизнес. А на изпидите четях конспекта по диагонал :lol: и какво научил вече от практиката и попрочел по букварите взех че накрая станах едва ли не пълен отличник. :-D
Те така и до ден днешен хоби и професия в едно. И никога няма да съжалявам за това.
DMN - майстор
Що ли ми се струва, че автора на темата пак е някой марсианец спуснат от небето, който се опитва да ни върже кънките и да ни хързулне по асфалта, ама да беше изчакал поне сняг да натрупа :-D .
Той нещо се изгуби, явно толкоз му е интереса. Разбрахме, че не работи, тъй че време да пише във форума има.
Последна промяна от DMN на чет яну 04, 2018 8:17 pm, променено общо 1 път.
shadow__01 - майстор
Желанието е едно, а реалността е друго.
Сега 99% от обявите за работа са за опъване на инсталации. Тежка и неблагодарна работа. А като свърши обекта ако фирмата няма друг те махат ей така без да им пука. Професията е рискова и заплащането е ниско.
Нищо не пречи да си е само хоби. По-добре си е да работиш в топъл офис на климатик, на удобен стол пред компютър. Дори като икономист. Да си измисляш тъпи статистики и заблудените пред телевизорите да вярват на глупостите.
Chefo77 - майстор
Аз продължавам да го съветвам да заложи на работа по специалността си СЕГА и електро емоциите да са допълнителни. Пламски, ако зареже всичко заради ел-а и след 5-8-10 години реши, че няма смисъл, няма да може да се върне в икономиката. Никой няма да наеме завършил икономика, с нулев стаж по специалността, 10 години след дипломирането.

Иначе за това колко по-добре са заплатени икономистите по принцип ... почти всички момичета, работещи на гише в банките, са с икономически университет :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Как да стана електротехник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: