• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Не съм автора.

Здравейте на всички!
Прочетох коментарите, аз също имам желание да се развивам като ел.техник. В момента работя в IT сферата и отделно на обекти като ел.техник
(от 1 месец).
Въпросите са ми има ли достатъчно търсене на тези (ел.) услуги с цел докарване на приличен доход за София ( 3 000лв нето е приличен за мен)?
Да си остана ли в IT сектора или да се ориентирам към електрото докато имам време на 25 съм?
Това, което виждам в jobs за ел.техници е от порядъка на 1500лв до максимум 2000лв нето ( за хората с опит тази цифра променя ли се или си е константа).
Наистина, моля нека изкажат мнението си хора, които са в тази сфера и имат преки наблюдения.

За тези, които ще кажат - не гледай парите... един хляб стана 2лв.

Поздрави,
krasi92 - майстор
Наи вероятно опъваш кабели а това е доста слабо платено. Щом имаш желание изкарай няколко месеца на строяща се кооперация и ги сравни с това което работиш в момента.
silent - майстор
пет ное 26, 2021 5:21 pmicaka3 написа:
Не съм автора.

Здравейте на всички!
Прочетох коментарите, аз също имам желание да се развивам като ел.техник. В момента работя в IT сферата и отделно на обекти като ел.техник
(от 1 месец).
Въпросите са ми има ли достатъчно търсене на тези (ел.) услуги с цел докарване на приличен доход за София ( 3 000лв нето е приличен за мен)?
Да си остана ли в IT сектора или да се ориентирам към електрото докато имам време на 25 съм?
Това, което виждам в jobs за ел.техници е от порядъка на 1500лв до максимум 2000лв нето ( за хората с опит тази цифра променя ли се или си е константа).
Наистина, моля нека изкажат мнението си хора, които са в тази сфера и имат преки наблюдения.

За тези, които ще кажат - не гледай парите... един хляб стана 2лв.

Поздрави,
Искаш да се развиваш с 3000нето...на пълни осигуровки....5дневна работна семица....що не със служебна кола компютър телефон и секретарка....ти къде живеш ....в облаците или.....това дето ти се ще и за развитите не е реално...
съб ное 27, 2021 8:14 amsilent написа:
пет ное 26, 2021 5:21 pmicaka3 написа:
Не съм автора.

Здравейте на всички!
Прочетох коментарите, аз също имам желание да се развивам като ел.техник. В момента работя в IT сферата и отделно на обекти като ел.техник
(от 1 месец).
Въпросите са ми има ли достатъчно търсене на тези (ел.) услуги с цел докарване на приличен доход за София ( 3 000лв нето е приличен за мен)?
Да си остана ли в IT сектора или да се ориентирам към електрото докато имам време на 25 съм?
Това, което виждам в jobs за ел.техници е от порядъка на 1500лв до максимум 2000лв нето ( за хората с опит тази цифра променя ли се или си е константа).
Наистина, моля нека изкажат мнението си хора, които са в тази сфера и имат преки наблюдения.

За тези, които ще кажат - не гледай парите... един хляб стана 2лв.

Поздрави,
Искаш да се развиваш с 3000нето...на пълни осигуровки....5дневна работна семица....що не със служебна кола компютър телефон и секретарка....ти къде живеш ....в облаците или.....това дето ти се ще и за развитите не е реално...

Честно казано, не разбрах какво имаш предвид тук?
Че искам нормалното или ?

Поздрави,
пет ное 26, 2021 9:17 pmkrasi92 написа:
Наи вероятно опъваш кабели а това е доста слабо платено. Щом имаш желание изкарай няколко месеца на строяща се кооперация и ги сравни с това което работиш в момента.
Здравей, Краси

Да опъвам кабели, прав си.
Кое е повече заплатено в електрото, щом опъването е слабо заплатено?

Поздрави,
Chefo77 - майстор
За първи път чувам някой от IT сферата да иска да стане еладжия...
Я си стой на задника и се развивай в твоята си работа. Освен ако не си някакъв мазохист да те кефи в прашните обекти да опъваш кабели като хамав, понякога с одървени кабели, понякога потящ се като прасе, докато се качиш нагоре. За да си докараш 3000 дори и бруто, трябва да си много добър и търсен, и доста по-квалифициран от опъвач на кабели. А това става с учене и ОПИТ.
iliya_i - майстор
нед ное 28, 2021 8:01 pmicaka3 написа:
Честно казано, не разбрах какво имаш предвид тук?
Че искам нормалното или ?

Поздрави,
Още в древни времена си е имало квалификационни степени. "Чирак", "Калфа", "Майстор".
Та това което не е нормално е, да искаш направо заплата за "Майстор", без да си минал през по-долните степени.

Има нещо сбъркано в мисленето за нормално на младите хора, с нулеви знания и опит.
Ако ти почнеш като чирак с 3000 лева, колко според теб трябва да е нормалната заплата на майстора?
Занаят се "учи" и "краде".
krasi92 - майстор
нед ное 28, 2021 8:02 pmicaka3 написа:
пет ное 26, 2021 9:17 pmkrasi92 написа:
Наи вероятно опъваш кабели а това е доста слабо платено. Щом имаш желание изкарай няколко месеца на строяща се кооперация и ги сравни с това което работиш в момента.
Здравей, Краси

Да опъвам кабели, прав си.
Кое е повече заплатено в електрото, щом опъването е слабо заплатено?

Поздрави,
Всичко друго е по добре платено от опъването на кабели. Ако мислиш да вземаш добри пари по кооперациите трябва да си доста чевръст в манипулациите
Lutchezar - майстор
Големите пари не са в това да си техник. Съдбата ме срещна с един момък дето някога някаква тапия е взел. В момента окабелява молове, хотели и бизнес сгради. Бъкел не разбира кое какво е и защо, но има хора които му дават работата и той разчита на неговите техници да я свършат. Та те работят почти без пари, а нашия дели с поръчалия и налива в другите си бизнеси...
krasi92 - майстор
Момчето иска да е електротехник а не собственник на фирма. А твоя човек ако не е наш човек ще окабелява молове и летища ама друг път.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Как да стана електротехник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: