Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ESPACE - майстор
hidrazin написа:
markov_75 написа:
Здравейте!Предстои ми да прекарвам инсталация в къщата на мой роднина.
Аман от смешници дето си мислят че са много умни...
:partyman:
=D> :lol:
jimmy_bar - специалист
Здравейте колеги,
Не съм електротехник ,но си имам обща представа. В Германия ,където живея отдавна, срещам доста често такава инсталация. Идеята е за ключове със светодиоден индикатор, който свети, за да виждаш къде е ключа, когато е изгасено. Без нула няма как да свети лампичката на ключа. Освен това доста често под ключа монтират контакт, което е доста удобно за прахосмукачка. Няма нужда да се навеждаш.
FM STEREO - специалист
jimmy_bar написа:
Без нула няма как да свети лампичката на ключа.
Може и без нула да свети :partyman:
krasi92 - майстор
Малко си се побъркал щото масовите ключове с лампичка не им трябва нула за да свети лампичката.По новините казах завчера че хората масово бягали вече от Германия и се завръщали в България та може би ще споделиш би ли се завърнал да работиш за 500 евро на месец.
kozl - майстор
FM STEREO написа:
Може и без нула да свети :partyman:
Потвърждавам. Аз имам такъв и бях постнал снимки на светодиодите и резисторите към тях. Но сега не ми се рови.
А за прахосмукачките не я възприемам тази идея да се включват към осветлението.
todortv - майстор
За това му трява нула:

Изображение
kozl - майстор
Са въпроса вече не е за кво му требе нула, а за кои не требе да има нула :wink:
jimmy_bar - специалист
krasi92 написа:
Малко си се побъркал щото масовите ключове с лампичка не им трябва нула за да свети лампичката.По новините казах завчера че хората масово бягали вече от Германия и се завръщали в България та може би ще споделиш би ли се завърнал да работиш за 500 евро на месец.
Така е ,но има и такива ,които им трябва нула. Така ,че смятам ,че няма нищо сгрешено в инсталацията.
По втория въпрос . Вече съм от 8 години тук, а дойдох уж за малко. Мисля че шанса да се върна е нулев. Връщат се хора ,защото не познават как работи системата тук и дори не са си направили труда да понау4ат езика. След 8 години бач реших да си дам малко почивка и така вече 1,5 години. Системата ми плаща вси4ки разходи за сметки ,наеми, парно и пенсионни и каквото се сетиш и ти дава 400 евро на месец джобни. Храната тук е по евтина от БГ, цигари си свиват всички ,а бутилка алкохол и то не някой боклук е 5 евро. Връщат се тези ,които не могат да се интегрират.
krasi92 - майстор
Така пишат не(зависимите) медии-тенденцията се обърнала била.Не знам какво ще правим когато потока от напиращи да се върнат младежи увлече такива младежи и от Германия ,Франция,Дания,Белгия.Явно ще трябва още приюти да строим.
plamen6703 - майстор
Интересно каква ли е тази бутилка алкохол за 5 евро в Германия, който не е боклук :-D :partyman:

Тема "Странна (поне за мен) инсталация на ключове за осветлене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: