Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lov - майстор
Хидра това е почти сигурно. А може и за по тънко да мине някой плочкаджия да му е опънал кабелите. Пък после и той е бил натирен. :-D
Имам едно съмнение кабела в разклонителната кутия да не е прекъсван и да слиза право до ключа. Аз го правя този номер а съм виждал и други колеги да правят същото. В кутията оставям само аванс и после режа и свързвам при обкичването. После няма какво да гадая кой проводник от къде идва и за какво е. Някой ще рече пък що е ползвана тройка. Ми щото в магазина такава е имало и няма кой да му се разправя за 2-3 метра кабел да изцепва едното жило или пък да търсиш друг кабел.
Но все още залагам накрая ще се окаже виновен тоя дето е слагал ламбата. Окъсил е нещо вътре па може и дефектна крушка да е уцелил и за това има твърда нула в конзолата.
Питащия да вземе да каже колко проводника има на излаза за осветителното тяло 2 или 3.
Ей дока писах и вие на композиране го ударихте. :lol:
Ша излезете многостранно развити творчески личности.
:partyman:
markov_75 - специалист
lov написа:
Хидра това е почти сигурно. А може и за по тънко да мине някой плочкаджия да му е опънал кабелите. Пък после и той е бил натирен. :-D
Имам едно съмнение кабела в разклонителната кутия да не е прекъсван и да слиза право до ключа. Аз го правя този номер а съм виждал и други колеги да правят същото. В кутията оставям само аванс и после режа и свързвам при обкичването. После няма какво да гадая кой проводник от къде идва и за какво е. Някой ще рече пък що е ползвана тройка. Ми щото в магазина такава е имало и няма кой да му се разправя за 2-3 метра кабел да изцепва едното жило или пък да търсиш друг кабел.
Но все още залагам накрая ще се окаже виновен тоя дето е слагал ламбата. Окъсил е нещо вътре па може и дефектна крушка да е уцелил и за това има твърда нула в конзолата.
Питащия да вземе да каже колко проводника има на излаза за осветителното тяло 2 или 3.
Ей дока писах и вие на композиране го ударихте. :lol:
Ша излезете многостранно развити творчески личности.
:partyman:
На всички осветителни тела излизат два проводника,а на всички кутии за единични ключове са по три.И не е имало закачени лампи та да е дало на късо от там.Накъсо се е получило при свързването на фазата и нулата в ключа.Един човек е правил инсталацията на къщата,без да е изолирал или обозначил директните нули в кутиите на ключовете.Разклонителните кутии са зад шпакловката,всичко е боядисано,а от кутиите за ключове и контакти си стърчат само кабелите,без да се знае кой е девяторен,кой двоен,кой единичен.Както и да е,всичко е проследено и свързано,единствено ми бе интересно за пустата нула в ключовете,но благодарение на колегите от форума ми просветна.А иначе техника на инсталацията е неоткриваем,затова са отзовах.
lov - майстор
Явно вссе още нищо не ти е просветнало. Един нискоквалифициран жичкаджие щеше да се оправи за няма 5 минути в ситуацията и да знае какво да измери и как да свърже. И ако действително е имало проблем да го оправи.
А или майстора ти е бил калпазанин или инвеститора скрънза ама всички излязи да са ти двупроводни е още по голяма тъпня в цалата история.Да не говорим за замазаните в стената разклонителни кутии.
kozl - майстор
Тая тема съм я изтървал.
Тоя де е изтеглил нула в конзолната кутия е далновиден. Евала.
Преди да срещна димер за лампи с нажежаеми жички и PIR с необходима постоянна нула и аз щях да се чудя оти така.
iliya_i - майстор
Аз по голяма глупост от това, да се шпакловат капаците на разклонителните кутии не мога да си представя. Всичко останало нататък не се нуждае от коментар.
На каклпава ракета (разбирай инвеститор) космоса и пречи!
plamen6703 - майстор
markov_75 написа:
А иначе техника на инсталацията е неоткриваем,затова са отзовах.
Ти като какъв се отзова там :-D
За фотограф не ставаш, няма снимки, за електротехник не ставаш, нищо не разбираш :lol: Ако си собственик под прикритие мога да те разбера, че не ти се иска да се излагаш след като те е отсвирил по някаква причина електротехника :cool:
Темата има голям резерв да набъбне с още страници, а от писалите до момента само "Лов" разбира от електротехника. Сигурно ще се появи и един железар, който "разбира" от електротехника колкото теб :lol:
Поддържай огъня, задавай нови казуси, усложни малко обстановката като ненадейно откриеш, че има ДТЗ, която не е свързана и поискай съвет как да я свържеш и не забравяй да питаш, трябва ли на всеки контактен излаз да има ДТЗ, това ще е черешката на тортата :drinkers: :partyman:
iliya_i - майстор
Какво означава, че майстора не е означил нулите в конзолите? Фермани ли да беше писал?
Потърсихте ли, дали не е оставил писмо в някоя от замазаните кутии? :-D
Какви са цветовете в конзолата? Всички проводници в един цвят ли са?
То цветовия код е ясен, за всички които си имат поне малко понятие.
Ама като пипат хора, дето хал хабер си нямат, късото е най-малкото което може да им се случи.
markov_75 - специалист
За пореден път се убеждавам,че в този форум като попиташ нещо,един ще ти отговори,а всички останали ще те убеждават колко си прост,че да занимаваш специалисти като тях.От колегата tzetz009 разбрах каквото ме интересуваше.Всичко друга са празни приказки.Нито съм прикрит собственик нито съм професионален техник.Приятел ми се оплака че не може да си постави ключовете за осветлението,понеже му падал предпазителя при включване на ключа,е ми отстраних проблема.Единствено попитах за тази нула в кутията на ключа и всички гракнаха,само един отговори като хората.Благодаря Ви за помощта!
lov - майстор
То в елекротехниката няма място за философии и да се правим на интересни кога задаваме въпроси ама нищо не ни е ясно дори за това което питаме. Да ти казвам ли защо не обелих и дума за ДТЗ -то дет почна с него.
То означението за по простите е направено още кога са правили кабела и всяко жило е със съответната цветова маркировка. От това кое по ясно трябва да ти стане кое на къде. Искаш специално заради тебе и бирки да ти наслага. Ми да си му поискал и платил за тая услуга преди да го натириш.
Явно от дума не разбираш ама и помощ не ти трябва. Каквото си надробил с майсторите такова ще сърбаш.
hidrazin - майстор
lov написа:
Каквото си надробил с майсторите такова ще сърбаш.
Не е така. Казва се каквото е надробил поредния некадърник дето си мисли че всичко може.
Даже да прави ел. инсталации при условие че още не са му направили операция на ръцете за да ги извадят от тъмното място. :lol:
markov_75 написа:
Здравейте!Предстои ми да прекарвам инсталация в къщата на мой роднина.
Аман от смешници дето си мислят че са много умни...
:partyman:

Тема "Странна (поне за мен) инсталация на ключове за осветлене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: