Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Е аз ако знам какво измервам, нема нужда да го замервам :lachtot: Шега де.
Много пъти може да си мисля, че знам какво меря, а дали е така :?
stoy@n - специалист
Аз пък моя го слагам на "V" и той си ми показва дали е AC или DC :supz:

:partyman:
Jekov_11 - помощник
Благодаря ви много за изчерпателните отговори. Възникна ми друг въпрос , ако наистина не познаваме съответната верига и не знаем какво напрежение тече по нея как можем да определим дали е постоянно или променливо. Само чрез някои мултицети ли става, както е писъл по горе колегата? Какви са вариантите ?
DMN - майстор
Те затова хората са измислили осцилоскопа - да се вижда какво се измерва и формата на сигнала. С тези мултицети, които нямат T-RMS, един гопод знае какво точно показват при измерване в различни апаратури, когато формата на променливото напрежение е различна от синусоида.
fox_vt - майстор
Jekov_11 написа:
Благодаря ви много за изчерпателните отговори. Възникна ми друг въпрос , ако наистина не познаваме съответната верига и не знаем какво напрежение тече по нея как можем да определим дали е постоянно или променливо. Само чрез някои мултицети ли става, както е писъл по горе колегата? Какви са вариантите ?
Със фазоуказателя стига да не е прекалено ниско.Имам предвид електронен такъв.
sstefanov - майстор
Правилният мултицет ще ти измери постоянната съставка на постоянен обхват и променливата - на променлив обхват.
DMN - майстор
Ето примерна таблица за грешките на мултицет без и с T-RMS :
Прикачен файл:
2018-01-06_224705.png
FM STEREO - специалист
ОБЗОР МУЛТИМЕР DT - 9208A
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Yi3KKil7Gxc[/youtube]
Antonii - майстор
Ако не вие "умен" уреда с обикновен диод или кондензатор и мултицет може да се определи какво е напрежението.
zz_stefanov - майстор
Jekov_11 написа:
Благодаря ви много за изчерпателните отговори. Възникна ми друг въпрос , ако наистина не познаваме съответната верига и не знаем какво напрежение тече по нея как можем да определим дали е постоянно или променливо. Само чрез някои мултицети ли става, както е писъл по горе колегата? Какви са вариантите ?
Напрежението не тече. И в другата тема ти писах, почни със закона на Ом.

Тема "Изчерване на променливо и постоянно напрежение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: