• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
moimoimoi - майстор
ако при включването на лампата тръбите светват веднага то значи е с електронен дросел
а ако светват с 2-3-4 премигвания значи е с обикновенни дросели и стартери
Последна промяна от moimoimoi на вт яну 09, 2018 1:56 pm, променено общо 1 път.
stamenov1 - специалист
И стартерите са различни. Едните са сингъл, другите серия за тези които са с две последователни лампи. Имат обозначение на цокъла.
Lisko - майстор
Светват с "две-три премигвания" но ако се извади едната, другата остава тотално безжизнена.
DMN - майстор
fbr по-горе беше дал линк към друга тема във форума със схемата, явно и при теб е същото.
Прикачен файл:
2018-01-09_185324.png
2018-01-09_185324.png (14.7 KиБ) Видяна 1295 пъти
С един стартер за две лампи не знам каква е схемата, може би лампите са в паралел :? .
Lisko - майстор
"Мъжката стая" - най-светлата стая в къщата - 2 х 2200 лумена само от тия и отделно над тезгяха още от LED.
kolev_k - специалист
Lisko написа:
Купих две Филипс (не даваха по една),
Кой е тоя магазин който дава минимум по 2 ???Все едно да отида в кварталния магазин за хр.стоки,и да ми каже продавачката,че не може да си купя по-малко от 2кг сирене.
zz_stefanov - майстор
Ми ако са били вързани по две с панделка на напромоция, може. Вече са на доизживяване, та да разчистят количествата :)
DMN - майстор
kolev_k написа:
Кой е тоя магазин който дава минимум по 2 ???
Като се замисли човек - има логика в това. Лиско живее на друг континент, там правилата може би са други. Не знам точно за какви лампи става дума, но може там при тях тия лампи да работят винаги в комлект по две, в съответното осветително тяло. Дали е така, само Лиско може да каже - виждал ли е точно този вид лампи да работят самостоятелно по една в някое осветително тяло :) .
Намирам логиката и правя аналогия със смяната на накладките на спирачките на автомобил например.
По правило накладките се сменят в комплект за предните и в комплект за задните колела, без значение, че на едното колело от комплекта, накладките все още са годни, щом на другото са износени до минимума, трябва да се сменят и на двете колела.
:partyman:
Lisko - майстор
DMN, нямам дълбоки наблюдения над въпроса. Моите изкараха доста години - откак сме в тая къща си работеха. В работата само веднъж са сменяли близо до мен, но въобще не съм се загледал дали две смениха или една.
По въпроса за магазина - често при намаления на хранителни стоки табелката е примерно за два броя - два шоколада "само" за 5 долара. Отдолу с по-малки букви пише - един за 2.50. Хем не те лъжат, хем първосигнално се ориентираш към два. Понякога пише - един за 2.70 (та става ясно че има далавера ако са два, но това е по-редкия случай).
Обаче с тръбите не беше така. Бяха плътно запечатани заедно двете с найлон и с общ картонен етикет (вътре в найлона). То си е един артикул. Ако се върнем към сиренето дето колегата е дал за пример - както ако вземаш запечатано в найлон сирене полвин килограм и не може да си отрежеш само половината, така и това ;-)
kolev_k - специалист
Е,щом са опаковани по две-отговора е друг.Просто нямаш избор.
  • 1
  • 2

Тема "лум тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: