• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
boristsv - помощник
Моля за малко помощ ! На изводите към магнетрона от трафа дава пълно късо. Според мен трафа си е отишъл. На първичната намотка дава 3 ома а на високоволтовата към 200 ома.
plamen6703 - майстор
Според мен не знаеш какво точно правиш :wink: но ако решиш да споделиш какво точно те мъчи, може и да намериш помощ :partyman:
boristsv - помощник
Пакет с пуканки се е запалил в микрото. Слюдата в печката и тя е нагоряла.
plamen6703 - майстор
Намери някой да ти почисти печката и да ти смени слюдата с нова и след това провери дали работи печката :-D Ако не работи грабвай я и в сервиза за ремонт. Такива уреди са опасни да се ремонтират от хора, които не знаят какво правят, а още по-опасно става, ако не знаят кога да спрат да го правят :wink: :partyman:
boristsv - помощник
Магнетрона го проверих не дава късо към корпуса и двата му извода. Кондензатора е наред . Диода при мерене на съпротивление в мегаоми не дава нищо и в двете посоки.Не съм сигурен за диода .
plamen6703 - майстор
Влез тук http://www.data-chip.ru/viewtopic.php?t=2295 и виж как бай ти Кольо проверява диода :wink:
boristsv - помощник
Благодаря за съветите мога и сам да си сменя слюдата а печката е вече почистена . Утре ще проверя диода.
petromaniq66 - специалист
На изводите към магнетрона мериш отоплителната намотка, която е 2 навивки - нормално е пък и щом гори пуканки, значи си работи. Много са държани.
boristsv - помощник
Пуканките не са прегорени а плика се е запалил. Това може да стане ако хартията от която е направен плика е рециклирана пише го в книжката на микрото . Колко ома трябва да дава на отоплителната намотка?
boristsv - помощник
Мисля да сменя слюдата и да пробвам.
  • 1
  • 2

Тема "Траф микровълнова печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: