• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
arxd129 - специалист
kozl написа:

В този чертеж ....
има етажно разпределително табло РТ.
Има, има... колко да има.
Един въпрос имам - кой условен знак показва, че трябва да имам ЕТАЖНО разпределително табло?
И, УВЕРЯВАМ ВИ, на етажа нямам монтирано никакво разпределително табло. Сноп кабеляци намерих. БЕЗ табло.
kozl написа:
До него има ниша, най-вероятно скрита с мазилка, в която има така търсената шина, кабел за вентилатор на покрива, кабел за осветление, кабел за асансьора и 21 кабела СВТ 2х16мм2 за апартаменти табла. Ако парчетата са от един чертеж, и то котата е 31,60, което може би е 10 ет. Ако апартаментите са по 7 на етаж, то остават кабели за още 3 етажа или блока е 12 или 13 етажа вероятно.
Ниша има. В която я няма така търсената шина. ... ... Де да я имаше! Щях да съм забравил за проблема.
kozl написа:

А чертежите на ГРТ
...
нямат общо с по горния чертеж. Така че и проектите са менте :lol: По-точно чертежите от етажа са от първоначалния проект. Предполагам, че ЧЕЗ не са одобрили чертежите за ГРТ от първоначалния проект и линейните схеми са препроектирани, за да бъдат подадени отново за одобрение в ЧЕЗ.
На всички чертежи има някакви подписи и заверки и от елпроектанта и от ЧЕЗ. Има такива заверки....Но какво от това.
kozl написа:

Според линейната схема на ГРТ от ГРТ до апартаментите трябва да има кабел СВТ 3х10 мм2. Според другия чертеж до РТ трябва да има за апартаментите СВТ 2х16мм2 и за това шината от заземителите е там в близост до РТ.
Това са разни чертежи от проект, а какво е натворил строителя :?
Да, де! Какво е натворил строителя?!!! Мазало! Това е натворил.
kozl написа:

А и ти твърдиш, че от ГРТ излизат сини и черни единични проводници, ...
Категоричн съм. Сини единични, черни единични. Шина се вижда някаква. Точка! От ГРТ "заек" няма да изскочи.
arxd129 - специалист
Ето малко снимки:

ВЪПРОСНАТА ШИНА
Прикачен файл:
6inata2.jpg
(кутийката от лампа е за мащаб и за да покаже посоката на земната гравитация)


ШИНАТА и разположението и спрямо тавана
Прикачен файл:
6inata i tavana.jpg
Следващите снимки са на разни кабели. Тези кабели, са около мястото, дето ма "онези чертежи", има една "единица в кръгче".
Прикачен файл:
kabeli 2.jpg
(посоката "нагоре" е НАДЯСНО, снимката е завъртяна надясно)
Прикачен файл:
kabeli 3.jpg
(на тази снимка посоката "надолу" е НАДЯСНО, снимката е завъртяна наляво)
Прикачен файл:
kabeli 4.jpg
) (това е друг изглед на kabeli 2.jpg)
arxd129 - специалист
Ето още една снимка
Прикачен файл:
3.jpg
Тази снимка е от същия ревизионен отвор на етажа - но това са кабели, отиващи за друга група апартаменти на етажа.
nikolov333 - майстор
А така.. :supz: =D> .."не трябват думи , а дела", действай и ще стане работата..
arxd129 - специалист
nikolov333 написа:
А така.. :supz: =D> .."не трябват думи , а дела", действай и ще стане работата..
Гъбаркането на чужд г.ъ. не е кой-знае-каква добродетел. :sad:
nikolov333 - майстор
И що реши, че те гъбаркам..омръзна ми да слушам, какво бил направил изпълнителя и да не предприемаш нищо, но щом го приемаш така, сори за начина ти на мислене.. Иначе точно това е правилния подход в случаи като твоя и само така ще решиш проблемите си..
kozl - майстор
Дали въпросната шина е заземена, може да се измери. Аз нямам такава апаратура - ползвам ел.лаборатория.
Намерил си вертикалния щранг, но в нвго няма шина - ами по проект требе да има. Поне от снимката може да се съди, че е изместена на друго място. Разпределителните табла са икономисани, защото от ГРТ проводниците директно са изтеглени към апартаментните табла. Жълтозелените проводници не е ясно от къде идват и къде са свързани. По схемата на ГРТ, трябва да тръгват от там. Варианти много. За разплитането на реалността ще трябва да се кърти и да се проследява, но дали си заслужава :?
tzetz009 - специалист
:cool: arxd129 , качваш снимки с размери 4128 на 2322 пиксела !!! Я обади как става .

:partyman: :partyman: :partyman:
FM STEREO - специалист
Я малко да се посмееме
Пускай сръбете :-D :-D :-D
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qofqssKCRSM[/youtube]
arxd129 - специалист
kozl написа:
Дали въпросната шина е заземена, може да се измери.
Фактът, че при окъсяване на ФАЗА с въпросната шина със 100 ватова лампа, лампата свети, достатъчно основание ли е да се счита, че въпросната шина е заземена?

kozl написа:
Намерил си вертикалния щранг, но в нвго няма шина. ... Поне от снимката може да се съди, че е изместена на друго място.
Пак говорих с ... бригадира, чиято бригада е правила елинсталацията. Той ми каза, че шината не в монтирана във вертикалния шранг, а срещу него. Твърди, че за шината е свързан, чрез обувка и болтче с гайка, кабелът за "земно".

Установих, че моят ПЕ-кабел и ПОЧТИ СРЯЗАНИЯ ЖЗ кабел от най-новата прикачена снимка са СВЪРЗАНИ. КАК и къде - не е ясно, но са свързани. Да.

Та... Бригадирът твърди, че въпросният ЖЗ кабел минавал под пода в гофра. И се свързавал чрез обувка със шината. Не съм го питал за пода, не съм го питал за гофрата. Той ми каза тез подробности непринудено. И без въпроси от моя страна.

Сега по същество: Как мога да се уверя (без да къртя), че въпросния почти срязан ЖЗ кабел минава наистина под пода и отива в шината (макар и без да е свързан с нея)? (А че въпросният ЖЗ-кабел не е свързан със шината, установих. Категорично.)
Някакъв тестер за напрежение ли, за бакър ли, за .... знам ли за какво? Има ли някакво уредче, че да ми свърши работа? Уредче, дето да ми покаже дали ЖЗ кабел и шината се сближават някъде? Благодаря.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15

Тема "Проследяване на зазидано "земно"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: