• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
Остави това звънене. Може да си звъни през някакво съпротивление, през арматури, през консуматори ... аз се оттеглям. Тук играта загрубява, а някои експериментира със съвети ...
nikolov333 - майстор
Новоселски не се впрягайте толкова.. основна инспекция на инсталация на 13 етажен блок, много трудно се прави.. :-D
Hoвoceлckи - майстор
Още "по-трудно" се връща някой от "оня свят".
nikolov333 - майстор
То по тази логика ще трябва да се инспектират и инсталациите на повечето живеещи в "ново"строителство.
ДТЗ да ги пази.. :prayer:
nikolov333 написа:
FM STEREO написа:
Абе що го съветвате да се връзва за шината? Сигурно ли е че шината е заземена?Не е, тогава има ли смисъл да се връзва за нея?!
Каза ви се,че трябва да се провери дали е заземена, каза ви се как!
Аман от малоумници
:partyman:
Айде по кротко с определенията, ако обичаш.. Тая шина е заземителна и дали ще я мери или не си е абсолютно негов проблем. Аз лично виках познат, който работи в лаборатория, да мери съпротивлението на двата кола, които забих за повторно заземяване, без протокол и измериха 5ома. Така, че всеки отговаря за себе си... Компренде..
П.П. тези хоризонтални парчета от шината са заварени за да се свързват към тях жълто зелените, но впоследствие изпълнителя на инсталацията е намерил "алтернативно решение".
Прочетох дотук какво се изписа и мога да кажа, че ти наистина разбираш. Другите само гадаят. Толкова ли няма електротехник с уред да я измери тая шина. Или в България всички са електротехници? Аз имам стар стрелкови уред точно за това, който е повече като пробник, но върши работа.
kozl - майстор
Ferronik написа:
Прочетох дотук какво се изписа и мога да кажа, че ти наистина разбираш. Другите само гадаят. Толкова ли няма електротехник с уред да я измери тая шина. Или в България всички са електротехници? Аз имам стар стрелкови уред точно за това, който е повече като пробник, но върши работа.
Поредният електротехник се заземи към темата :lachtot:
Ако приема, че по ЖЗ проводници е свързана нулата от ГРТ за някои апартаменти, то според инфо от автора от ГРТ не излизат ЖЗ, което пък означава, че проводниците са снаждани нейде.
Шината вероятно се намира в-у асансьорната шахта оти кога е залагана не е имало тухлени стени.
До тука 2 апартамента от над 80 са без земно, но със изведен трети проводник в ап.табло. Може би и в останалите да е така, обаче там апартаментните табла да не са толкова оплетени като на автора и комшията му и за това да не се интересуват от настъпилите земни проблеми. И поради несъпричастност от ЕС, автора требе сам да копа земното.
Тя целата история тръгна от "де го чукаш, де се пука" или иначе изказано - защо не изключва ДТЗ. С едно уточнение ДТЗ не означава Де6аТъпотоЗемно. [-X
fbr - майстор
Друго се сетих. В таблото на комшията влизаше ли син проводник. Да не би да са искали да пуснат N от комшията към теб. Това обяснява донякъде нещата, но е трябвало да го вържат преди ДТЗ-то, а не след него, което е оплескало нещата.
arxd129 - специалист
fbr написа:
Няма как да има връзки под мазилката, категорично. Или са в разлонителни кутии, или в апартаментните табла.
Ето два кадъра от едно клипче:
Прикачен файл:
20180113_121119[11-46-08].JPG
Прикачен файл:
20180113_121119[11-40-25].JPG
Неясни са кадрите.
Но това е връзка между два ЖЗ кабела. Тези кабели са N (предполагам). Не ми се иска да ги пробивам за да се уверя на 100% че са N.

Ta... така се правят връзки... Малко изолирбанд отгоре... и готово. =D> =D> =D>
gogo7777 - майстор
Hoвoceлckи написа:
Кое смяташ, че е неистиско в темата - че строители-жичкаджии могат да натворят подобни дивотии? И доволно корумпирани "властимащи" да ги узаконят? Тук е България, човеко :idea:
Всеки нормален или ненормален досега да беше разкъртил мазилката и сменил кабелите. :wink:
Кво има да се чудите шината нагоре ли е или надолу :lol: Три спайки и три мистрии вар ....шляп и готово :lol:
Лаборатории, техници, бригадири, комшии, ДТЗ-та, ЕС, чертежи, проекти, проектанти, проектантки, ЧЕЗ, НЕК, Козлодуй иииии една 100 ватова ламба.....и нищо досега :mrgreen:
nikolov333 - майстор
Ей това, както писах някъде из дебрите на темите ти, вече е голям проблем. Трябва да установиш със сигурност, от къде са снаждали нулевия ЖЗ у вас, ако изобщо е нулев разбира се.. Най-добрия вариант за теб е да имаш сигурна нула и защитно заземяване, а явно нямаш ни едно от двете. Забрави за естетическата страна на проблема и грабвайте къртачите.. :rock:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

Тема "Проследяване на зазидано "земно"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: