• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krasi92 - майстор
На тебе нулата ти я няма след като нямаш син проводник.С писане във форума нема да стане-требе си къртене ако не те е страх че ще те изкъртят съседите.Пускаи тема защо ти я няма нулата а имаш два жълто зелени по дебел и по тънък.
fbr - майстор
Ами то излиза че нахалос търсиш земно. Нулата са я пропуснали нейде между етажите и са вързали земното за N. И за да е наглед наред работата, са ти пуснали земно от земното на комшията, но за куриоз, някой го вързал на N, след ДТЗ-то му.
tzetz009 - специалист
:? В тази кооперация наистина са творили "мъжката" . На някои от хоризонталните трасета е използван жълто-зелен проводник вместо син . Визирам тази снимка
Прикачен файл:
3 - Копие.jpg
(не успях да кача оригиналната снимка , явно не'ам не'кви права :lol: ) . Аз виждам три черни и четири ЖЗ проводника , които са вероятно три фази , три нули и един за заземяване . Така , че "нула" все пак имат всички ! И остава въпроса как в някои табла ЖЗ проводник излиза като син !!!
Hoвoceлckи - майстор
FM STEREO написа:
Абе що го съветвате да се връзва за шината? Сигурно ли е че шината е заземена?Не е, тогава има ли смисъл да се връзва за нея?!
Каза ви се,че трябва да се провери дали е заземена ...
Остави, че няма смисъл - направо си е опасно :idea: :!:
Тук си трябва пълна инспекция на цялата инсталация. Поне на мен така ми се струва от "откритията" до тук.
Съвети от рода на "вържи се тук, вържи се там" на база няколко снимки и много, но неясни приказки - ми звучат опасно!
gogo7777 - майстор
Глупости, темата е фейк.
Ае легайте
Hoвoceлckи - майстор
Кое смяташ, че е неистиско в темата - че строители-жичкаджии могат да натворят подобни дивотии? И доволно корумпирани "властимащи" да ги узаконят? Тук е България, човеко :idea:
nikolov333 - майстор
Hoвoceлckи написа:
FM STEREO написа:
Абе що го съветвате да се връзва за шината? Сигурно ли е че шината е заземена?Не е, тогава има ли смисъл да се връзва за нея?!
Каза ви се,че трябва да се провери дали е заземена ...
Остави, че няма смисъл - направо си е опасно :idea: :!:
Тук си трябва пълна инспекция на цялата инсталация. Поне на мен така ми се струва от "откритията" до тук.
Съвети от рода на "вържи се тук, вържи се там" на база няколко снимки и много, но неясни приказки - ми звучат опасно!
И какво толкова опасно може да му дойде по тая непремерена, заземителна шина... 230 или 400V.. Пък и ако измерите заземителите около електромерите ви, колко от тях ще са в норми? Затова заземителите се обединяват с нулите. Ако между шината и нулата ЗВЪНИ, няма нищо опасно. Който има желание да се заземи сигурно да си бие собствени колове и да си ги контролира ежегодно.
Hoвoceлckи - майстор
Помисли: към тази "заземителна" шина има вероятност "предпазно" да са вързани някои контакти (уреди). Ако тази шина реално не е вързана нито към нула, нито към надеждно земно, до момента те не са предпазени, но и не е и опасно. Какво се случва обаче ако й се подаде напрежение през товар (бил той и само 100W крушка)? Не мислиш ли, че всичко "живо" ще бъде тутакси офазено(на корпус)?
nikolov333 - майстор
Напротив опасно си е и ако не е свързана..ами ако на един от всички заземени към нея уреди му пробие изолацията към корпус, какво ще стане с копусите на останалите "заземени" уреди.. Та има много опасности.. Затова казвам..ако шината и нулата ЗВЪНИ.. тогава опасността е само от офазяване на нулата, но и от там понякога има опасности.. :-D :idea:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15

Тема "Проследяване на зазидано "земно"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: