• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
Сигурните кабели са някъде там....Ти му казваш, че трябва да хваща чука, той си мисли, че се гъбаркаш с него. :-D
nikolov333 - майстор
Проблема е, че се търси естетическо решение на технически проблем.. :-D :lol: :lol:
kozl - майстор
gogo7777 написа:
Сигурните кабели са някъде там....Ти му казваш, че трябва да хваща чука, той си мисли, че се гъбаркаш с него. :-D
И не само он. От ми отлете поемата в боклуко :?
nikolov333 написа:
Проблема е, че се търси естетическо решение на технически проблем.. :-D :lol: :lol:
И таков не е проблема. Много технически проблеми са решени и естетически. Тука се тражи лесно - тарикатското решение на заплетеното уравнение, свързано със заземление. А строителното дело неуместно, да го разгадаеш никак не е лесно. Че проекти те не са спазили, а и още неизвестни в уравнението добавили, докато са икономии творили и накрая каша на проводници са надробили, замното във дън земя са скрили :shock:
tzetz009 - специалист
:? :? :?
kozl написа:
...Ако приема, че по ЖЗ проводници е свързана нулата от ГРТ за някои апартаменти, то според инфо от автора от ГРТ не излизат ЖЗ, което пък означава, че проводниците са снаждани нейде....
Що се правиш на приятно разсеян ? Не ми казвай , че досега не си опъвал проводници по поляната и не си участвал в изработката и подготовката на вертикални щрангове !!! Според първоначалните планове докъде е изчислено да стигат щранговете от черни и сини проводници ? До всеки апартамент или до етажно табло( КОЕТО СЕГА ГО НЯМА !!!) ? И къде ли са сега връзките между сините и ЖЗ проводници използвани за "нула" !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
tzetz009 - специалист
Виждам , че "gogo7777" е на линия .
gogo7777 написа:
Сигурните кабели са някъде там.... :-D

Та , десет метра къртене и си "там" !

:partyman: :partyman: :partyman:
nikolov333 - майстор
За къртенето..става и с по- малки проучвателни разкъртвания, например през 3-4 метра в посока на движението на кабелите в хоризонтално ниво. Доколкото виждам от снимките кабелите са дърпани в кухините на тухли 4-ки май..
gogo7777 - майстор
tzetz009 написа:
Та , десет метра къртене и си "там" !

:partyman: :partyman: :partyman:
Ако не му се бачка да се връзва там където е разчовъркал и да си прекара кабела външно.
:drinkers:
kozl - майстор
tzetz009 написа:
:? :? :?
kozl написа:
...Ако приема, че по ЖЗ проводници е свързана нулата от ГРТ за някои апартаменти, то според инфо от автора от ГРТ не излизат ЖЗ, което пък означава, че проводниците са снаждани нейде....
Що се правиш на приятно разсеян ? Не ми казвай , че досега не си опъвал проводници по поляната и не си участвал в изработката и подготовката на вертикални щрангове !!! Според първоначалните планове докъде е изчислено да стигат щранговете от черни и сини проводници ? До всеки апартамент или до етажно табло( КОЕТО СЕГА ГО НЯМА !!!) ? И къде ли са сега връзките между сините и ЖЗ проводници използвани за "нула" !!!
Лепиш ми етикети, които на теб тип по прилегат. По първоночалния план са кабели СВТ 2х16мм2, а в последващия отонво СВТ, но 3х10мм2. Строителите са избрали ПВ А2 по понятни причини. Мога да предположа, че в хода на изтеглянето проводниците са им привършили и са бали мамата на цветовата индикация, като са довършили фаза и нула със ЖЗ проводник за сметка на земното. После симулативно са пуснали по некое парче ЖЗ проводник към ап.табло. Вероятно са се опитали да предадат имотите без оборудване в ап.табло и без ключове и контакти, но некой собственик се е оплакал и са пратили от общаците да замажат положението като закачат по кутиите, некое ДТЗ, малко АП та и да ги омотат с жици. :shock:
Те за тва го нема земното може би, оти им е свършил проводника. Работили са по линейните схеми с имровизации. За тва го нема и РТ. Щото кабелите са теглени директно от ГРТ до апартамент, както е в линейните схеми. От първия проект е останала заземителната шина вероятно несвързана и със сигурност непроверена.
Първия проект вероятно е правен преди доста години, защото аз отдавна срещам в проектите защитния проводник да е предвиден по кабел или проводник от ГРТ до апартамент заедно с нулата и фазата. В още по дрътите сгради, заземление има само за мълниезащитата. След това има период да се ползва едно заземление за мълниезащита и ел.инсталация и сега по правилник се проиктира отделно заземление за мълниезащита и за инсталация. Гледам вече от ЧЕЗ усвояват ГРТ-та и си прекарват по най-неестетичен начин земно до таблата. Ама естетиката не е за чезарите и не им дреме. И ако в сградата има ред в ЕС, аве една дама домауправителка да организира прокопаване на канал, замазване шпакловане боядисване и после шъ има теми "кой ми скри земното" :shock:
Ами как хем естетически, хем земното да се види :?
Ай стига толкоз, я съм тук за забавление, не за изтощение :partyman:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15

Тема "Проследяване на зазидано "земно"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: