Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, керамичния плот, който купих е с кабел, но без щепсел. Невежа съм. Кабелът завършва с 3 жици (жълта, кафява и синя), в края на всяка от тях има някаква пластина. Кажете моля ви, щепсел ли трябва да слагаме или тия жици трябва директно в контакта да се вържатс твърда връзка? Нищо не разбирам от токове, но щепсел мога да сложа на тия жици. Контакт си имам сложен и си работи. Не мога да разбера защо не са му сложили и щепсел на тоя кабел, та сега да ми усложняват живота.. :cry:
Благодаря за съвета. А защо производителите не слагат щепсел?
redbox - специалист
Защото указанията са по-скоро към твърда връзка.
В белите страни само квалифицирани техници връзват печките за да важи гаранцията.
Няма щепсел, няма връзка. Викаш такъв, който си носи всичко необходимо и знае как да го направи.
Ако контактът е зад печката и не се вижда, свързването директно на кабелите с клеми (Ваго) е за предпочитане при спазване на последователността.
Има и конзолни кутии за скрит монтаж, в които клемите се крият, а декоративна капачка само ги покрива за естетика.
Има си контакти и за директен монтаж на твърда връзка, но трябва да се инсталира на мястото на сегашния.
hidrazin - майстор
valer145 написа:
А защо производителите не слагат щепсел?
За да не можеш да го забучиш веднага в контакт който не е предназначен за тази цел.
:partyman:
radius - майстор
hidrazin написа:
Приемливо решение
:partyman:
Това не ми се мисли, ако някой бабанка го набучи след като го завърти на 120 градуса от правилното положение. Да, виждам че има чопче. Трябваше да направят несиметрични щифтовете, има доста варианти по света.
kozl - майстор
Я таков монтирах на тъщата. Пробах на завъртане, ама не се броим за бабанка и не стана :wink:
Обаче ако тъщата успее :? ми такава е била съдбата :roll:
Andri01 - майстор
Заземителния щифт е по-дебел и...не влиза къде да е! А само в точната дупка, при точното положение дупка-щифт!:)
krasi92 - майстор
Щепсел шуко е напълно достатъчен
Junak - майстор
krasi92 написа:
Щепсел шуко е напълно достатъчен
И ако плота е с 4 котлона знаеш ли какво ще остане от него? :? От щепсела де... :)

Тема "Керамичен плот - щепсел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: