Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, бихте ли ми помогнали с няколко кабела при ремонта домофона беше демонтиран и съответно никой не е запомнил кабелите, нищо не разбирам от електротехника, до момента на слука успях да ги вържа както на снимката. Работят обаче само бутона за отваряне и говоритела /чувам доло/. Губят се микрофона и звънеца, благодаря предварително на отзовалите се.

Прикачен файл:
dom.jpg
moimoimoi - майстор
http://www.stbbg.com/files/upload/0215d ... 96b3b5.pdf

според схемата мисля че трябва тънките кабелчета дето си ги номерирал с 2 и 3 да са на "м" и "sw2"

за останалите с номера 1,4 и 5 имаш точно 6 комбинации да ги нагласиш
kozl - майстор
Многа мой, тази схема е грешна и е с 4 входа, а автора има слушалка с 5 входа. Ние сме с такива слушалки и централа, която не управлява бравата. Бравата е на самостоятелна верига.
Та поради достатъчно неизвестни аз се въздържам от предположения.
nikolov333 - майстор
Във входа ни участвах активно в свързването на домофона с майстора, които няколко години по късно почина, лека му пръст. Та той имаше един принцип на свързване..бяло, зелено червено, като знамето ни и така съм запомнил и схемата им. В твоя случай, ако са спазвали цветен код на кабелите, можеш да помолиш някой комшия да погледнеш, как са свързани неговите кабели...другия вариант е с прозвъняване до външното табло или с проби..
moimoimoi - майстор
да схемата е по различна но принципно е така, пък и на автора от стената му излизат 4 кабела
kozl - майстор
Може да няма мелодия на звънене, но......
В схемата на слушалката (омофонен апарат „Телеком“, Серия NTE, Модел DA/1) превключвателя на високоговорителя е объркан според мен. В изключено положение (поставена слушалка в стойката) трябва да свързва ZUM към говорителя, а при вдигната слушалка S към говорителя.
Снимката на слушалката по-отговаря на тази схема:
Изображение
С различно обаче разположение на изходите или:
1=ZUM
2=GND
3=S
4=M
5 и 6 са за различни комбинации за бравата.

Тема "Домофон Телеком" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: