• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stoy@n - специалист
iliya_i написа:
stoy@n написа:
E Това или подобно може да ви даде 100% гаранция ама няма да ви хареса цената.
Да, ама пак нещата опират до необходимост от трифазно захранване...
Не няма такава необходимост!
Здравей!
Ако двигателя има прекъсната или дала на корпус намотка с мултицет ще го хванеш.
Съпротивлението на намотките зависи от мощността на двигателя, зора е да е еднакво на трите намотки.
Ако има междувитково късо на някоя от намотките, тя ще покаже по ниско съпротивление, ако е са окъсили повечко витки.
Ако са малко няма да го хванеш на уреда ама няма да го хванеш и като го пуснеш защото ще върти.
Е ще има голяма консумация и под товар ще грее ама за такова нещо има около 2% вероятност.
Аз предлагам така - Купуваш 10 билетчета и ги триеш пред офиса на спедитора, ако ти се паднат поне два лева,
влизаш мериш го и ако е ОК го взимаш. Ако не ти се падне нищо не влизаш а направо си тръгваш.

P.S. Мери се така - начало с край трите намотки трябва да дават еднакво съпротивление и да не дават
нищо нито към корпус нито към съседна намотка, ако са изкарани шестте края де (дано)....
Andri01 - майстор
:-D :-D :-D "...Купуваш 10 билетчета и ги триеш пред офиса на спедитора...". Това е определено е по-умно ,от меренета с мултицета!! :)
fox_vt - майстор
Масовите проблеми се хващат с мултицет. Все пак е само електромотор. И мултицета да е от хубавите китайски. Три намотки на кръст са все пак,късо между витките и късо към корпус. Друго няма какво да стане на такъв прост като конструкция мотор. Ако ли не първия резултат на гошо Тук например Евтино евтино та къса салфетки,за тези от морето и столицата двойно ама те са висша класа :lol:
valentino76bs - майстор
Автора явно му е се тая иначе до сега да сме свършили работата ,щом съм казал нещо значи поемам ангажимент!
Висша, висша колко да сме висша......:)
fox_vt - майстор
Абе и варненци не са много бедни :-D :-D :lol:
smokee - специалист
Имам въпрос - ако към свързван в звезда мотор (за 220V) се подаде 360 той ще изгори ли?
Hoвoceлckи - майстор
Ако е трифазен мотор свързван на 230 монофазно, би трябвало да е в триъгълник. За да се пусне на 400V(380), трябва да се превърже в звезда. На табелката му има ли Δ/Y 220/380 или е по друг начин? Уточни ги тези неща.
plamen6703 - майстор
smokee написа:
Имам въпрос - ако към свързван в звезда мотор (за 220V) се подаде 360 той ще изгори ли?
По-добре за теб е да не правиш сам свързването и е още по-добре да не взимаш съвети за такива неща от интернет форуми, ако искаш да си спестиш разочарования.
Тук по теми свързани с електротехника пишат всякакви незнайковци. Темата ти за тестване на електромотор е пълна с откровени глупости. Просто уважавай себе си и не се доверявай на хора, които "разбират" от "всичко", от измазване и зидария до крикове и електроника! :partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Teстване на ел.мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: