• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
smokee - специалист
Здравейте.Трябва да купя трифазел ел.мотор от инернет,но тъй като в офиса на куриера няма такъв ток няма да мога да го пусна и се нуждая от съвет по какъв друг начин мога да го замеря и тествам в офиса дали функционира нормално или има проблеми .Имам мултимер и мога да го измеря,но не знам къде да меря и какви са нормалните стойности на съпротивление ,които трябва да измеря при работещ мотор.Само за лагерите знам как се тестват-завърта се ротора на ръка и се следи за негладко движение или потръпване.Благодаря ако някой помогне.
plamen6703 - майстор
Нито лагерите можеш да тестваш в офиса, нито електромотора. Купуваш котка в чувал. :partyman:
Andri01 - майстор
Само с измерване няма да стане.Това е нещо приблизително и по-скоро-нищо! Хващаш под ръка човечето от фирмата и отивате някъде където можеш да го завъртиш. Мериш тока на празен ход и под товар.Но ти трябват и параметрите му /заводските/ за сравнение.
iliya_i - майстор
smokee написа:
....но тъй като в офиса на куриера няма такъв ток няма да мога да го пусна ....
Разликата, дали че го получиш в офиса на куриера или на твоя адрес, където предполагам има трифазен ток е около 2 лева. Направи си сметката, кое си струва.
plamen6703 - майстор
Ако аз продавам електромотора никога няма да разреша да се тества без мое присъствие. Електромотора може да е напълно здрав и след като го пробва неграмотник да става само за скрап :partyman:
smokee - специалист
Т.е. казвате,че трябва да го включим за да се разбере дали е здрав или не? Единия мотор е на 200км от мен а другия на 400км.Искаше ми се да не правя зимни разходки,но явно ще се наложи.
plamen6703 - майстор
Ако ти си продавача, би ли разрешил електромотора да се тества без твое присъствие?
По някаква причина получателят, ако откаже пратката след теста, как ще знаеш в какво състояние получаваш обратно електромотора от куриера?
iliya_i - майстор
Ми говори с продавачите. Може някой да се навие да ти го прати с тест.
smokee - специалист
Не мога да го включа дори продавача да се съгласи,защото трифазния ми ток е на 20км от Бургас и дори куриер да дойде до там няма да иска да ме изчака да го свържим и пробваме,което ще е може би 10-15мин а при положение,че не работи мотора ще трябва аз да му плащам пътните разходи,които нямад а са малко за 33кг пратка.Надявам се се разбираме.
plamen6703 - майстор
По нашият край казват "Сухо дупе риба не яде" :-D Вдигаш се и на място при продавача, пробваш, плащаш и каквото си пробвал и платил, това ще имаш :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Teстване на ел.мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: