• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
smokee написа:
ходих до друг град,който е на 400км в двете посоки за друг идентичен двигател ,но като отидох се оказа,че нито оборотите,нито мощността отговарят на обявеното в обявата.Пих една студена вода,качих се в колата и се прибрах както съм си дошъл.5-6ч шофиране зимно време по планински пътища ,40лв за гориво ,рисковани изпреварвания на тирове на мокра настилка,заснежени участъци,силен дъжд на места и др приятни преживявания напразно.
Човек ти явно си мазохист!Поръчваме мотори за по над 1200лв. тестваме ги на място и тогава плащаме!Какъв мотор ти трябва?
plamen6703 - майстор
smokee написа:
Благодаря колеги,но мотора за който пуснах в темата продавача ми се обади да ми каже,че го е занесъл в сервиз за да го тестват и се оказало,че е изгорял и е за пренавиване
Такъв за пренавиване може да предложиш на продавача да го изкупиш като за скрап. Не ми се вярва да тръгне да го пренавива, а за теб е добър вариант да го пренавиеш и ползваш.
smokee - специалист
valentino76bs написа:
Какъв мотор ти трябва?
2.5-3.5kW <1400rpm
mavryt4o - майстор
smokee написа:
valentino76bs написа:
Какъв мотор ти трябва?
2.5-3.5kW <1400rpm
Не е нещо рядко ще изпадне нещо за стотина лева не бързай.
valentino76bs - майстор
На лапи или на фланец ?
То пълно с такива мотори https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... D0%BB-3-kw
smokee - специалист
valentino76bs написа:
На лапи или на фланец ?
То пълно с такива мотори https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... D0%BB-3-kw
Точно този го гледам от една седмица. Дори уговарях познати от Сф да го тестват,но вече се прибраха в Бс.За това ви питах дали мога да го поръчам по куриер или трябва да ходя до софия (8-900км) за да го пробвам на място.
moimoimoi - майстор
че ти ще дадеш още 100 лева за транспорт :?

защо не звънеш до елпром харманли да питаш колко струва нов
примерно AT 100 L4 или AT2 100 L4
за контакти https://www.elprommotors.com/kontakti
fox_vt - майстор
valentino76bs написа:
fox_vt написа:
Каква драма за един мотор.... със мултицета си измерваш всички намотки на съпротивление трябва да са със еднакви стойности. След това на най големия обхват всяка намотка към корпус и толкос. Завърташ на ръка ротора за да чуеш лагерите и купуваш. Ако се скапе и лагерите евтини и пренавиването също. То голям проблем а като те е страх толкова си купи нов мотор. Има и друг вариант намираш си честотен инвертор със монофазен вход и си го тестваш в офиса на куриера.
1.не е никаква гаранция
2.тва пък хич
3.евтино, евтино по малко от 150 200лв,ако това е евтино здраве
4.те така се намират както си вървиш и хоп инвертор

Към смооке ползвай еконт и ще ти тествам мотора преди да го вземеш само без въпроси!
Айде още един със специализирана лаборатория :prayer: Как ще му тестваш мотора във офиса на еконт,тоя вмирисания мегер може да го завреш в ..... клемната кутия и без въпроси. Ако на обекта всеки проблемен мотор се носи в лаборатория =D>
По точка 3 като вземеш за 100 лв мотор и 150 пренавиване.и получаваш чисто нов мотор на цена равна или по ниска от нов. Точка 4 ти като не можеш да намериш не се бутай и се оглеждай по земята като вървиш. По 1 и 2 но комент закачи си мегерчето и без въпроси.
nikolson - майстор
Имам няколко трифазни мотора. Мога да проверя параметрите им и да видим какво ще измислим. Кажи, ако те интересува.
valentino76bs - майстор
fox_vt написа:
Айде още един със специализирана лаборатория :prayer: Как ще му тестваш мотора във офиса на еконт,тоя вмирисания мегер може да го завреш в ..... клемната кутия и без въпроси. Ако на обекта всеки проблемен мотор се носи в лаборатория =D>
По точка 3 като вземеш за 100 лв мотор и 150 пренавиване.и получаваш чисто нов мотор на цена равна или по ниска от нов. Точка 4 ти като не можеш да намериш не се бутай и се оглеждай по земята като вървиш. По 1 и 2 но комент закачи си мегерчето и без въпроси.
Айде без сарказъм плиис..
Сега да ти се обяснявам ли,ще го пробвам(с ток) и още как за това казах без въпроси нали не си мислиш ,че говоря празни работи!
Да ти кажа само ,че скоро купих глава за ровър 75 за един приятел .Когато я качих на колата и заработи тогава я платихме! Това е тест и преглед :)
Айде като си много отворен намери му един такъв инвертор на колегата да си пробва мотора ...мисията невъзможна ми се струва!
Пък и да му дадеш (едва ли) никой няма да ти разреши да си вързваш кабеляците и да си играеш там!
А за пренавиването тук в Бургас под 200 лв. просто забрави!Все пак сме друга категория град :)!
Пък да купиш изгорял и да се занимаваш при условието ,че такива здрави на път и през път си е жив мазохизъм!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Teстване на ел.мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: