Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valeridechev - специалист
Преди доста време ми се повреди прахосмукачката. Оказа се лагер. Оставих двигателя разглобен да си чака реда, защото си купих нова. Вчера смених лагера и събрах мотора, но за жалост, всичко останало е изгубено... твърде вероятно е изхвърлено отдавна в контейнера за смет.
Та въпроса ми е:
Може ли този мотор да работи без платка? Четките са чисто нови, лагерите също и колектора е перфектен.
Мисля, че само с подходящ кондензатор против искрене на четките, ще работи, но не ми се рискува и за това правя справка. Който е компетентен да помогне със съвет. И ако е възможно, с какъв капацитет да бъде кондензатора?
П.П. Двигателя /ако тръгне/ няма да ползвам за прахосмукачка а за друга цел. Не се нуждая от регулатор на оборотите.
plamen6703 - майстор
Може да работи, ако разбира се всичко друго е наред по него :wink: :partyman:
valeridechev - специалист
plamen6703 написа:
Може да работи, ако разбира се всичко друго е наред по него :wink: :partyman:
Да, всичко друго е в перфектно състояние. Дай параметри на кондензатора, че не разбирам и не съм на ясно.
plamen6703 - майстор
Не ти трябва кондензатор, свързвай захранващият кабел и включвай :partyman:
valeridechev - специалист
plamen6703 написа:
Не ти трябва кондензатор, свързвай захранващият кабел и включвай :partyman:
ОК
petromaniq66 - специалист
Кондензатора не гаси искрите, а потиска радиосмущенията от тях. Ракетите и Тайфуните работеха и то дълго време без платки. Сега с китайските (алуминиеви) статорни... само платка им липсва.
valeridechev - специалист
Да. Работи безупречно. Няма искрене по колектора.
Благодаря за помощта.
:supz:

Тема "Двигател от прахосмукачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: