• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tarlyo - специалист
Спешно ми се налага да сменя предпазителя в таблото на входа. Стария е керамичен и не става за нищо. Входния кабел до него е прегорял поне 10см, прдполагам от охлабена връзка към основата на бушона. Купих 60А, "С" крива. Монтажа е висящ (засега). Става ли този предпазител, или да търся друг?
https://photos.app.goo.gl/bZ8pSa0ijKbpq1H82
http://www.praktiker.bg/bg/Electrical-e ... B/p/449282

Много тънък ми се вижда захранващия кабел до бушона - 5.3кв.мм?
dobcho_vn - специалист
При условие, че имаш DIN шина със свободно място защо го оставяш във въздуха? Иначе предпазитела е добър 63А.
valentino76bs - майстор
Няма такова сечение 5.3кв.мм! Измери диаметъра на това парче което си отрязъл и ще разберем колко е?
И тази цена на 63 А предпазител си е жив обир...при условия ,че навсякъде на свободна продажба е около 5,6 лева.Пък да не казвам едровата му цена колко е!
krasi92 - майстор
Хубаво почистване и стягане на жиците и си ти.За цената от 5-6 лева е доста интересна.Колега valentino76bs би ли споделил къде ти дават тази цена и за какво количество за да можем и ние да се възползваме.
tarlyo - специалист
Диаметъра на кабела е 2.6мм по шублер. Опитах се да закрепя предпазителя на шината, ама накъсява кабела и се опира по шините на таблото. Може би ще трябва да го удължавам. Или ще премахна втория порцеланов (не се използва) и на негово място шина и така...
Лошото е, че кабела е под напрежение и е малко неудобно. Нямам достъп до бушона при електромера. Новото табло е извън блока, има СОТ и трябва да викам енергото.
FM STEREO - специалист
А защо нулевата шина е отгоре на таблото, по принцип трябва да бъде отдолу?
tarlyo - специалист
На идея си нямам защо са го направили така. Не знам и как трябва да бъде. Блока е строен 91г.
valentino76bs - майстор
tarlyo написа:
Диаметъра на кабела е 2.6мм по шублер. Опитах се да закрепя предпазителя на шината, ама накъсява кабела и се опира по шините на таблото. Може би ще трябва да го удължавам. Или ще премахна втория порцеланов (не се използва) и на негово място шина и така...
Лошото е, че кабела е под напрежение и е малко неудобно. Нямам достъп до бушона при електромера. Новото табло е извън блока, има СОТ и трябва да викам енергото.
6кв е кабела ,а след бишона колко е?
valentino76bs - майстор
krasi92 написа:
Хубаво почистване и стягане на жиците и си ти.За цената от 5-6 лева е доста интересна.Колега valentino76bs би ли споделил къде ти дават тази цена и за какво количество за да можем и ние да се възползваме.
Няма как купувам ги на фирма с фактура.Иначе такава цена 12 лева не съм срещал никъде.Скоро купих от кварт.магазин понеже склада ми беше далеч 6.20лв беше.Кабелкомерс, никика от там можеш .
tarlyo - специалист
След бушона е поне 10кв.мм

Проблемите започнаха след смяна на бойлера, но би трябвало да е съвпадение,а? Бушона (порцелановия) горя 2-3 пъти, докато го удебелих достатъчно (15 жички от многожилен кабел).
Последна промяна от tarlyo на нед яну 21, 2018 10:57 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Предпазител в главното ел табло на входа на блока" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: