Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bube760205 - специалист
Разликата е в цената! Току що погледнах линка от предния коментар и там има 4-канален в България за 57,00лв. а ако трябва да купя 4 отделни ще ми излезе около 80-90лв. за 4 броя! Мисля,че си е по рентабилно ? Друг е въпроса кое е по качествено! Всичко идва от Китай-до късмет е ако питаш мен! :) Но да се надяваме,че няма да се стига до там да се прецакват толкова бързо!
hidrazin - майстор
Виждал си ти цени и качество ... друг път... :-D
ADAM-6018-BE
8 входа, 8 изхода, Ethernet RJ45
:partyman:
nikolov333 - майстор
Аз ги поръчах от Aliexpress.. Това в нашите магазини е стария модел. Новия модел, който съм дал в линка е комбиниран Wifi и радиоуправляем на 433MHz.
Пак подчертавам, че електроинсталацията ти трябва да е централизирана.. т.е.захранването на уредите които искаш да управляваш трябва да тръгва от една точка, където да е монтирано това устройство. Най-удобно е да се направи нещо като шкаф за да е лесно да се работи. Другия важен въпрос е, че когато правиш такава система, донякъде ограничаваш възможноста за ползване на уредите по конвенционалния начин, така че ако решиш да се откажеш от нея в последствие или да я промениш може да си създадеш много проблеми. Затова е добре инсталацията да е в гофрирани тръби с максимално големи диаметри за да позволяват подмяна или добавяне на нови проводници.
bube760205 - специалист
Я дай линк тук,че нещо не го откривам!
turbocharged - специалист
“Интелигентен дом” както си го превел не означава да си включваш поливането на доматите през интернет и лампите с дистанционно. Означава доматите (тревата) ти да се поливат без твоя намеса с необходимото количество според прогнозата за времето, слънчевото греене и влажността на почвата. Лампите да се светват в дневната вечер когато си там и да намаляват или сменят конфигурацията на светене когато почнеш да гледаш филм примерно. Да ти се смени режима на отопление достатъчно време преди да се прибере някой от живущите, а когато няма никой в къщи всички лампи да изгаснат и отоплението да влезе в икономичен режим.
Всичко това автоматично. Нагласяш го един път и забравяш че съществува.
fox_vt - майстор
Много точно казано е това над мен. Да пуснеш и спреш тока не прави интелигентен дом и не ти дава никакви възможности. Какво като можеда спреш конвектора или бойлера. Я промени Т му ,същата работа е със климатика. Изобщо тия прости ключове НЕ са интелигентен дом. Вземи на заплата иконом това вече е интелигентен дом с командване по телефона,месинджър и т н.
nikolov333 - майстор
Напротив. Без подобни ключове няма как да имаш интелигентен дом. Друг въпрос е, че цялостния проект трябва да включва съответните датчици за присъствие, температура, влажност, осветеност и шум, със съответните допълнителни устройства и софтуер за управлението им..
Последна промяна от nikolov333 на нед фев 18, 2018 2:16 pm, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
bube760205 написа:
Я дай линк тук,че нещо не го откривам!
Дал съм линк в по-горния пост, като цъкнеш на Aliexpress, но ето го пак
http://s.aliexpress.com/aeIbm6R3
fox_vt - майстор
Имам крушка за фар на кола,това прави ли ме шофьор.... Ключовете трябват но само те нищо не правят. Разгледай приложение за управление на климатик или бойлер или конвектор. Определено няма само едно просто цък цък на щепсела.
nikolov333 - майстор
Достатъчен е един датчик в стаята и устройство, което да управлява ключа в завимост от нея. Разбира се крайното устройство трябва да е включено в определен режим за да извърши нужното. Има и устройства за управление на климатик с инфраред, за да се ключова в определен режим с различно зададени параметри. Крушката за фар е крайно устройство и може да я накараш да светне, ако околната светлина е недостатъчна и принципно няма функцията да управлява автомобила..
Дай да говорим градивно по-темата.. или поне да се опитаме да бъдем полезни.. :partyman:

Тема "Система ИНТЕЛИГЕНТЕН ДОМ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: