• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
s_toshkov - специалист
Намерих кондензатор (не със същата форма и захвати ) 6 mf 450 V , сложих го , побългарих му захващането с една свинска опашка , сгобих платсмасите по обратния ред .Включих уреда , вентилатора тръгна и след около 2-3 минути компресора се включи и уредчето проработи !!! =D> =D> =D>

От снощи до днес два пъти си напълни резервора за отделена влага (функционира не по зле от преди )

Значи за кондензатор на стойност 3,30 лв и 2 часа за разглобяване , сглобяване и основно почистване (каквото ме съмнява че щаха да изпълнят в сервиз ) щаха да ме кръпнат минимум 100 лв и то без гаранция за ремонта . Евала на такива сервизи :axe:
hidrazin - майстор
Най-накрая ... !!!
Относно това:
s_toshkov написа:
... щаха да ме кръпнат минимум 100 лв и то без гаранция за ремонта . Евала на такива сервизи
Първо - нямаше да е 100 кинта.
Второ - кат не ти харесва си го правиш сам.
Примерно сам си бъркаш бетона, сам си шлайфаш цилиндрите и сменяш буталата, сам си оперираш апандисит-а...
На такива ... съм се нагледал достатъчно.
Общо взето на такива не трябва да се помага...
:partyman:
kozl - майстор
:lol:
Хидразин, аз писах в този форум за неволи по климатик LG. Обиколих няколко сервиза и всички едно си баят - смяна с нов и никой не пожела да го ремонтира, а аз след като срещнах Неволята сам смених 1 кондензатор, 2 в едно (едновременно за двигател на компресор и двигател на вентилатор) с два кондензатора поотделно за двата двигателя. А кондензатора нямаше никакви външни признаци за повреда и изглеждаше като абсолютно нов, но пък аз имам капацитетмер, който не показа съществен капацитет.
Изображение
Сега разпитвам някъде да ми заредят влагоуловителя, но......
hidrazin - майстор
kozl написа:
Хидразин, аз писах в този форум за неволи по климатик LG. ...
Просто не си писал в правилния форум и не го е прочел правилния човек... :-D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_Q1L8E70si4[/youtube]

И правилно са те отсвирили за ремонта. Тези сплит LG климактериуми са пълен ташак.
Евтини, с "голяма марка" ама не моат да затоплят и кочина... :-D Фърлил съм един такъв под сайванта и се чудя ....
А за питащия - регистриран от 6 години и с нито един полезен пост с който да помогне на някой.
В началото на месеца ми писа на лични и съм му отговорил безкористно и надявам се изчерпателно.
Пита във форума, получава правилен отговор и почва да хората дето са му отговорили....
:partyman:
P.S. На такъв давещ се му подхвърляш бордюр от гранит вместо спасителна жилетка... :lol:
s_toshkov - специалист
hidrazin написа:
kozl написа:
Хидразин, аз писах в този форум за неволи по климатик LG. ...
Просто не си писал в правилния форум и не го е прочел правилния човек... :-D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_Q1L8E70si4[/youtube]

И правилно са те отсвирили за ремонта. Тези сплит LG климактериуми са пълен ташак.
Евтини, с "голяма марка" ама не моат да затоплят и кочина... :-D Фърлил съм един такъв под сайванта и се чудя ....
А за питащия - регистриран от 6 години и с нито един полезен пост с който да помогне на някой.
В началото на месеца ми писа на лични и съм му отговорил безкористно и надявам се изчерпателно.
Пита във форума, получава правилен отговор и почва да хората дето са му отговорили....
:partyman:
P.S. На такъв давещ се му подхвърляш бордюр от гранит вместо спасителна жилетка... :lol:

Колега hidrazin , всичко каквто сте ми помогнали в този форум ми е било винаги от полза . Нещо не сте ме разбрали правилно или аз не съм ви се изказал но не съм искал да засегна нито вас , нито някого друг .

Неми беше ясно изкаването ви по мои адрес в тази тема защо беше изпълнено с такава злоба . Мислех че този форум е точно за това , да се решават проблеми , а не да се .....Няма значение , нямам да изпадам в подробности и полемики

Жив и здрав , и още веднъж благодаря за помоща
MamaMy - майстор
s_toshkov изпроси си негативното отношение. Не си мисли, че информацията е безплатна. Това което ти си свършил е една десета от ремонта. Останалото са знанията. Първо не слушаш какво ти говорят знаещите а правиш каквото си знаеш. После оплюваш сервизите без дори да си проверил колко ще искат за ремонта, а повечето от знаещите които са ти помогнали работят точно там. Трето гледаш в канчето на другите само за приходите, а забравяш за разходите им. Следователно ти си неблагодарник на когото с нищо не трябва да се помага. Следващия път дано да запомня, дори и да знам какво те интересува ще си замълча. Все пак никой не ти е длъжен да ти помага. Ние си пишем тук в свободното време.
s_toshkov - специалист
MamaMy написа:
s_toshkov изпроси си негативното отношение. Не си мисли, че информацията е безплатна. Това което ти си свършил е една десета от ремонта. Останалото са знанията. Първо не слушаш какво ти говорят знаещите а правиш каквото си знаеш. После оплюваш сервизите без дори да си проверил колко ще искат за ремонта, а повечето от знаещите които са ти помогнали работят точно там. Трето гледаш в канчето на другите само за приходите, а забравяш за разходите им. Следователно ти си неблагодарник на когото с нищо не трябва да се помага. Следващия път дано да запомня, дори и да знам какво те интересува ще си замълча. Все пак никой не ти е длъжен да ти помага. Ние си пишем тук в свободното време.

За уточнение : Не съм оплювал сервизи , СПОДЕЛИХ че без да са видяли уреда и проблема на място , нявсякъде ми обявиха "цена минимум 100 лв и не се знае колко ще изкара ". Ако това е професионало отношение от сервиз.....

Второ : благодарен съм на всички Вас за помоща , но ващето негативно отношение си е чиста ЗЛОБА

Не съм от хората които ще кажат , щом вие ме наричате НЕБЛАГОДАРНИК на когото с нищо не трябва да се помаги , ти си един ДЪРВЕН мрънкалник които се мисли че всичко знае ...Дано сте ме разбрали правилно MamaMy , това че съм го написъл не означава е го мисля и казвам > Убедил съм се в житейския си опит , че на хорската злоба и ненавист не трябва да се отвръща с таква , защото процеса се предва и нямам да има край никога

И занапред (вупреки че се надявам повече да не ми се налага да ползвам този форум ) , ще помоля колегите MamaMy и hidrazin да ми подминават мненията и да не ми помагат

Благодаря за разбирането

И понеже съм НЕБЛАГОДАРНИК още веднъж ще благодаря за ценните съвети и компетентната информация от колегата hidrazin
Keresteliev - специалист
s_toshkov написа:
....Благодаря за разбирането

И понеже съм НЕБЛАГОДАРНИК още веднъж ще благодаря за ценните съвети и компетентната информация от колегата hidrazin
А би трябвало да благодариш за това:
valentino76bs написа:
fox_vt написа:
Обикновено си изключват тихо и кротко без да разбере човек камо ли да чуе.
Е моя слух я хваща особено на компресорите на хладилника като им дръпна щепсела докато работи и го включа веднага след това.
Мисля ,че тук се случва същото ...след като кондензатора е заминал няма как да задейства пусковата и само работната получава напрежение и защитата (термична или токова) цъка.Агейн и агейн ....ама знам ли може и да не е от това,предполагам!
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с влагоуловител BUDGET AD 1000 - вентилатора работи , но не събира влага. Сервиз , майстор във Варна ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: