Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
cholev - майстор
+ - но не е изгладено. Нямаш кондезатори ерго е на полувълни. Дросела действа подобно на кондезатор в случая (предполагам де). Ограничава рязка промяна на тока (това със сигурност) . Демек намалява се пулсацията 50 херца
fore - майстор
Ами Чолка, то реално е импулсно, понеже в трафовете постъпват импулси от ключовите и примерно + на изхода е съставен от положителни П образни импулси, после да кажеме се изправя с мощните диоди. Обаче дори и с леки пулсации, какво точно се размества ..........

Ако знаеш до изхода колко пъти входното е преобразувано и няма и помен от тия 50 херца на входното. На входа напрежението става 300 волта постоянно. После се накъсва от ключовите и се подава на импулсните трафове за да се намали вече инвертираното напрежение и да се вдигне тока до изходният за заваряване.
cholev - майстор
Да изровя стария осцилоскоп и да погледна какво става на изхода на инвертотра :-D
Ама не съм го включвал 20години :-D По спомен беше произведен около 1970г и се виждаха през корпуса германиеви транзистори :)
Купих го през 1990 когато ликвидираха ЦНИКА- та оттам кой какво отмъкне и продаде.
a_stoev - майстор
Каква е предисторията на темата?
lov - майстор
.

Темата е за бисери в нета. Само модераторите трябва да я прекръстят.

:lol:
Christo - майстор
Мога да предложа и ново име. "Приложение на немагнитните ферити в заваръчната техника"
koveslav - майстор
Много често при тези машини паленето на дъгата е безпроблемно,докато нейното стабилно поддържане е проблем.Мисля,че точно тук идва на помощ дросела.
gogo7777 - майстор
lov написа:
.

Темата е за бисери в нета. Само модераторите трябва да я прекръстят.

:lol:
Нема бисери....само чакай да извадят осцилоскопа :roll:
agj - майстор
gogo7777 написа:
lov написа:
.

Темата е за бисери в нета. Само модераторите трябва да я прекръстят.

:lol:
Нема бисери....само чакай да извадят осцилоскопа :roll:
Няма бисери ,само нов вид електротехника ,в която от налягането на тока завасят много неща :-D :-D
agj - майстор
koveslav написа:
Много често при тези машини паленето на дъгата е безпроблемно,докато нейното стабилно поддържане е проблем.Мисля,че точно тук идва на помощ дросела.
Някой колеги в представянето на електрожените си ,отбелязват че дросел в тях липсва,но това не оказва видимо значение и проблем по време на работа.Как го правят тоя номер тия китайци. :?

Тема "За дроселите и още нещо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: