Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
i486 - специалист
Ако ми продадат за медни такива, които реално са алуминиеви какво следва? Че аз си правя сметки, че продавачът е заблуден и не си знае стоката или че няма значение?
nikolov333 - майстор
Нищо..поне от изброените от теб.. а иначе специално алуминиевите накрайници едва ли са налични навсякъде.. Между другото наскоро открих, че са ми продали 4 броя, 8ТВ хард дискове Seagate от серията SkyHawk, които са специализирани за видео-наблюдение, вместо IronWolf, които са оптимизирани за NAS медиа сървър. Доставчика ми е сбъркал при поръчката, понеже му поръчвах по телефона и разликата в модела е само една буква. Аз пък не съм ги погледнал изобщо, когато съм ги монтирал. Е кой е виновен според теб, макар че съм му диктувал точния модел, той не е записал правилно, а аз съм ги монтирал и си ги ползвам повече от 8 месеца.. Платил съм ги по 570лв.с ДДС за брой, което общо е 2280лв за 4 броя... Е какво следва според теб от цялата работа.. :-D
i486 - специалист
Не виждам връзка между накрайниците и дисковете. В случая с накрайниците не бях в течение какви същестуват и попитах само дали има опасност да ръждясат. Продавачът каза, че са медни покрити с нещо (калай примерно). След като стана дума, че съществуват и алуминиеви казах, че не изключвам варианта да са ми дали алуминиеви. Не с цел да ме лъжат, а от каране по инерция - имали са някога медни, сега не са но си мислят, че са такива. За дисковете непременно бих обърнал внимание дали са правилния модел след като ги получа. Това какво съм диктувал и как са ми обещали, че ще са такива изобщо не ме топли. Нямаха ли различен цвят дисковете за наблюдение (лилави) спрямо NAS (червени)?
nikolov333 - майстор
Връзката между дисковете и накрайниците е, че е възможно да станат и неумишлени грешки, ако не ги провериш.
lov - майстор
Първо ръждясва желязото но не и медта и алуминия. :) Че има много некомпетентни продавачи това е въпрос на друга тема.А и колкото да е калпазанин пак знае повечко от тебе или така са му казали и вероятноста да сбърка е по малка. Но ти ако не можеш на пръв поглед да различиш меден накрайник ако ще да е с някакво покритие от алуминиев е твой личен проблем. Всъщност даже в такъв случай нямаш и работа с токовете.
hidrazin - майстор
i486 написа:
След като стана дума, че съществуват и алуминиеви казах, че не изключвам варианта да са ми дали алуминиеви. Не с цел да ме лъжат, а от каране по инерция - имали са някога медни, сега не са но си мислят, че са такива.
Няма такъв вариант. От този модел въобще не се произвеждат алуминиеви.
Евентуално (и чисто хипотетично) - калайдисани железни, но за толкова години не съм попадал на такива, дори и китайски.
Пък и лесно се открива с магнит.
Я сметни колко е стената на тръбичката по таблицата по-долу. Ако е алуминиева, ще се гъне при най малък натиск с пръсти.
Прикачен файл:
Insulated Cord Pin End Terminal.jpg
:partyman:
muhala - майстор
Не са алуминиеви. След като ги кербовах, ги запоих. Много добре се поят.
nikolov333 - майстор
i486.. не разбрах, какъв е проблема да надереш покритието на един накрайник с макетен нож и да видиш има ли мед под калайдисаното.
i486 - специалист
hidrazin написа:
Няма такъв вариант. От този модел въобще не се произвеждат алуминиеви.
kolev_k написа:
На 1-та снимка са кербовки,които са алуминиеви
hidrazin - майстор
hidrazin написа:
kolev_k написа:
На 1-та снимка са кербовки,които са алуминиеви
Алуминиеви ама друг път. Виждал си ги само на снимка...
:partyman:
На Колев много не му се връзвай... :-D
:partyman:

Тема "Кабелни накрайници" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: